W. Cejrowski: Prezydent Kaczyński nakłada na siebie ekskomunikę

Aktualizacja: 2009-08-27 10:40 am

Jeżeli prezydent Kaczyński mówi, że w pewnych sytuacjach 13-latka ma prawo do aborcji, to sam odrzuca prawa Kościoła i nakłada na siebie ekskomunikę – powiedział p. Wojciech Cejrowski w TVP Info.

Publicysta odnosił się do ogłoszonego na Jasnej Górze dokumentu biskupów polskich “Służyć prawdzie o małżeństwie i rodzinie”.

P. Cejrowski przekonywał, że wszyscy, którzy postępują inaczej niż jest to zapisane w tym dokumencie, sami powinni zrezygnować z przynależności do Kościoła. Wg niego, tak powinien postapić np. p. Kazimierz Marcinkiewicz, który sieje zgorszenie społeczne.

W programie podano również wyniki sondy, z której wynika, iż 98% Polaków uważa polityków za ludzi zakłamanych.


Źródło: tvp.info
Opracował: G.K.

Za: korwin-mikke.pl -- [Org. tytuł: « Prezydent Kaczyński nie ma prawa do komunii świętej»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13388 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]