Aktualizacja strony została wstrzymana

Oświadczenie Dyrektora Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej Siergieja Naryszkina

Uzyskaliśmy informację, że Warszawa i Waszyngton pracują nad planami ustanowienia ścisłej politycznej i militarnej kontroli nad polskimi” historycznymi terenami” na Ukrainie.

Według Służby Wywiadu Zagranicznego (SWZ), pierwszym etapem „re-unifikacji” ma być wprowadzenie wojsk polskich na tereny zachodniej Ukrainy pod pretekstem ochrony tych terenów przed „rosyjską agresją”. Szczegóły tej operacji są doprecyzowane w porozumieniu z administracją Bidena. 

Według wstępnych uzgodnień, operacja nie będzie posiadała mandatu NATO ale brany jest pod uwagę udział „zainteresowanych tym projektem państw”. Według źródeł wywiadowczych, Polska jak do tej pory nie zdołała stworzyć takiej koalicji.

Według SWZ, siły polskie mają zostać wysłane w te regiony, gdzie możliwość bezpośredniej konfrontacji z wojskami rosyjskimi jest minimalna. Priorytetami „zadań bojowych” wojsk polskich ma być stopniowe przejmowanie znajdujących się tam obiektów strategicznych od ukraińskiej Gwardii Narodowej.

Polskie służby specjalne obecnie zajmują się rekrutacją „skłonnych” do współpracy w tym projekcie przedstawicieli elity ukraińskiej celem stworzenia „sprzyjającej Warszawie” przeciwwagi dla ukraińskich nacjonalistów.

Władze warszawskie liczą, że „operacja wyprzedzająca”, doprowadzi z dużym prawdopodobieństwem, do podziału Ukrainy, a tereny zajęte przez warszawskie „siły pokojowe” znajdą się pod polską kontrolą.

 

Tłum. Sławomir Soja

Żródło: The Saker (April 28, 2022) – „Sitrep: Operation Z”

 


 

Polska ma tajny plan wobec Ukrainy, twierdzi Moskwa

Warszawa planuje rozmieszczenie wojsk w celu okupacji zachodniej Ukrainy – twierdzi szef rosyjskich służb szpiegowskich

Informacje wywiadowcze uzyskane przez Rosję sugerują, że Polska i USA pracują nad planem odzyskania przez Warszawę kontroli nad ukraińskimi obszarami, które Warszawa uważa za „historycznie należące” do niej, powiedział szef Służby Wywiadu Zagranicznego (SVR) Siergiej Naryszkin.

Zgodnie z rzekomym planem, w pierwszym etapie tego „zjednoczenia” polscy „żołnierze sił pokojowych” zostaną rozmieszczeni na zachodniej Ukrainie pod pretekstem „ochrony przed rosyjską agresją” – podkreślił Naryszkin w czwartkowym oświadczeniu.

Szczegóły operacji są obecnie omawiane między Warszawą a rządem USA, dodał, że operacja ma być przeprowadzona bez mandatu NATO, a udział w niej wezmą tylko państwa ochotnicze.[…]

Mimo publicznie deklarowanego celu, jakim jest przeciwstawienie się Moskwie, polskie oddziały zostaną rozmieszczone w częściach Ukrainy, gdzie nie będą miały prawie żadnych szans w starciu z siłami rosyjskimi – wyjaśnił. […]

Całość: RussiaToday – RT (28 Apr, 2022) – „Poland has secret plan for Ukraine, Moscow claims”

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Niezależnie od tego, że dzisiejsza Rosja często podpiera się antypolską retoryką wyciągniętą prosto z komunistycznej epoki, cytujemy rosyjskie media dając Czytelnikowi szerszy obraz sytuacji, gdyż opieranie się tylko na jednostronnych informacjach (amerykańskich, prozachodnich, polskich, ukraińskich – wszystkie najczęściej fałszywe bądź zmanipulowane) nie przyczynia się do zrozumienia coraz bardziej skomplikowanych wydarzeń światowych.

Co do ewentualnego posunięcia rządu polskiego wysyłającego polskie wojsko na tereny obecnej zachodniej Ukrainy, uważamy że będzie to błąd historyczny, a z militarnego punktu widzenia sprowadzi na Polskę niebezpieczeństwo z tragicznymi dla Polski konsekwencjami.

 


 

Skip to content