Aktualizacja strony została wstrzymana

Miedwiediew: Europa nie przetrwa nawet tygodnia bez rosyjskiego gazu

Europa nie przetrwa nawet tygodnia bez rosyjskiego gazu, powiedział Dmitrij Miedwiediew, wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Rosji.

 

Komisja Europejska wysłała wcześniej do krajów UE dokument wyjaśniający mechanizm płatności za gaz, aby nie naruszać sankcji nałożonych na Rosję. Dokument głosi, że proces płatności, o którym mowa w dekrecie prezydenta Władimira Putina z 31 marca, „pozwala Rosji zaangażować w to Bank Centralny Federacji Rosyjskiej… co jest zabronione przez sankcje UE”. Jednocześnie w dokumencie stwierdzono, że „nadal można płacić za gaz bez naruszania przepisów UE”.

„Doceniamy konsekwencję i uczciwość naszych europejskich partnerów. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że według najnowszych danych MFW Europa będzie mogła obejść się bez naszego gazu nie dłużej niż sześć miesięcy. Ale poważnie, to nie potrwa nawet tygodnia”, napisał Miedwiediew na swoim kanale w Telegramie.

 

 

Zaznaczył, że Komisja Europejska zezwoliła na zapłatę za gaz w rublach i uważa, że ​​dekret prezydenta Rosji nadal może być stosowany przez europejski biznes.

Wcześniej szef Departamentu Europejskiego Międzynarodowego Funduszu Walutowego Alfred Kammer powiedział Agence France-Presse, że Europa mogłaby się obejść bez rosyjskiego gazu nie dłużej niż sześć miesięcy, po czym europejska gospodarka poważnie odczuje negatywne konsekwencje takiego kroku.[…]

Całość: sputniknews.com (23.04.2022)

Skip to content