Aktualizacja strony została wstrzymana

Niemcy eksmitują uchodźców afgańskich aby zrobić miejsce dla Ukraińców

Według nowego raportu opublikowanego przez amerykańskie media, Niemcy wysiedlają setki Afgańczyków, aby zrobić miejsce dla napływających do kraju ukraińskich uchodźców wojennych – podaje irańska agencja PressTV.

 

Amerykański magazyn Foreign Policy opisał historię bezradnych afgańskich rodzin, które przybyły do Niemiec jako uchodźcy uciekający przed rządami talibów, ale zostały całkiem niedawno usunięte przez niemiecki rząd z dotychczasowych miejsc, aby zrobić miejsce dla przybywających uchodźców z Ukrainy. Nawet niemieccy pracownicy socjalni wyrazili frustrację z powodu traktowania przez Berlin afgańskich uchodźców.

Eksmisje celowo nie były nagłaśniane. Niektórzy ludzie mieszkali w swoich domach od lat i zostali wyrwani ze swoich struktur społecznych, w tym dzieci, które przeniesiono do miejsc oddalonych od ich szkół” – powiedział Tareq Alaows, członek zarządu Berlińskiej Rady ds. Uchodźców, zrzeszającej różne organizacje działające na rzecz poprawy warunków życia uchodźców w stolicy Niemiec i dbające o przestrzeganie ich praw.

Berlin poinformował, że Afgańczycy zostali eksmitowani z tak zwanych „ośrodków przyjazdowych”, w których powinni przebywać tylko przez krótki czas. Jednak niektóre rodziny mieszkały tam od lat, podczas gdy inne mieszkały w innych miejscach niż ośrodki przyjazdowe.

Przed rozpoczęciem operacji wojskowej Rosji na Ukrainie 24 lutego Niemcy były największym w Europie krajem przyjmującym uchodźców, w którym mieszkało ponad 1,24 mln osób, po tym jak Berlin otworzył swoje granice w 2015 r. dla ludzi uciekających głównie przed wojną w Syrii.

Po wojnie na Ukrainie Polska stała się największym krajem przyjmującym uchodźców w Europie, który do tej pory przyjął 2,8 mln Ukraińców. [dane sprzed kilku dni]

Oprac. www.bibula.com
2022-04-25

Skip to content