Moskwa: 14 lat więzienia dla zabójcy Jezuity

Aktualizacja: 2009-08-25 3:35 pm

Sąd w Moskwie skazał na karę 14 lat pozbawienia wolności 36-letnigo Mikhaila Orekhova, winnego brutalnego zabójstwa Jezuity, o. Victora Betancourt, dokonane w październiku ubiegłego roku.

Skazany, który przyznał się do winy, zabił 42-letniego Jezuitę pochodzącego z Ekwadoru, przebywającego na misji w Rosji, gdy ten miał zaproponować mu homoseksualny stosunek płciowy. Prokurator zarzucił skazanemu zabójstwo drugiego Jezuity, Otto Messmera z Niemiec, dokonane w dwa dni po tym i w tym samym mieszkaniu w Moskwie, które miało na celu zatarcie śladów pierwszego zabójstwa, jednak sąd nie znalazł wystarczających dowodów.

Mikhail Orekhov był wcześniej oskarżony za gwałt i napad w innych, nie związanych z zabójstwem ojca Betancourt dochodzeniach prokuratorskich.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Interfax | The Georgia Bulletin
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=13306 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]