Rząd Izraela przyznaje: ponad tysiąc procesów w Europie przeciwko władzom Izraela i armii

Rząd Izraela wyraził poczucie zagrożenia przyznając, że w chwili obecnej w różnych krajach Europy rozpoczętych zostało około tysiąca procesów przeciwko władzom Izraela i izraelskim siłom zbrojnym IDF.

Minister Spraw Zagranicznych Izraela, Avigdor Lieberman podkreślił, że „tylko dwóch prawników” zostało skierowanych do pracy nad tym zagadnieniem.

W wielu krajach Europy pojawienie się wyższych dowódców wojskowych armii izraelskiej IDF oraz obecnych i byłych przywódców państwowych, może zaowocować natychmiastowym ich aresztowaniem i postawieniem przed sądem.

Władze Izraela i dowódcy armii izraelskiej, zwanej eufemistycznie „Izraelskimi Siłami Obronnymi”, oskarżone są o dokonanie wielu zbrodni wojennych i aktów ludobójstwa. Przy zostosowaniu obiektywnych procedur, wielu przedstawicieli władz i armii izraelskiej zostaliby na podstawie znanych i doskonale udokumentowanych faktów, uznani przez niezawisły trybunał międzynarodowy winnymi i skazani na najwyższe wyroki, a przy zostosowaniu sprawiedliwości społecznej, na kary śmierci.

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Yeshiwa World News | http://www.theyeshivaworld.com/article.php?p=38560

Skip to content