Aktualizacja strony została wstrzymana

Gdybyście przypadkiem nie wiedzieli co się dzieje… – Paul Craig Roberts

Putin zaczyna się orientować…

…i każe sobie płacić za ropę i gaz w rublach [link]. Ale przed nim jeszcze długa droga.

Pytanie, kiedy Putin zrozumie, że niespłacanie przez Rosję kredytów jest właściwą odpowiedzią na konfiskatę rosyjskich aktywów? Rosja musiałaby być wyjątkowo niemądra, żeby pożyczyć od Zachodu jeszcze jednego centa. Po co więc zabezpieczać dostęp do pożyczek zagranicznych poprzez dalszą obsługę długu zagranicznego? Ponieważ Zachód już ukradł rosyjskie pieniądze, Rosja powinna wycofać się z długu, którego zaciągnięcie było dla niej strategicznym błędem najwyższej rangi.

 

Ławrow załapał

W tym wszystkim chodzi o usunięcie przeszkody w postaci Rosji na drodze do budowy jednobiegunowego świata… Tu nie chodzi o Ukrainę, tu chodzi o porządek świata, w którym Stany Zjednoczone chcą być jedynym suwerenem i dominować.

Nasi polscy koledzy już oświadczyli, że odbędzie się szczyt NATO i że należy wysłać siły pokojowe. Mam nadzieję, że rozumieją, o czym mówią. To będzie bardzo bezpośrednie starcie między siłami zbrojnymi Rosji i NATO, którego wszyscy chcą uniknąć.

Amerykanie wychodzą z założenia, że szybkie zakończenie tego procesu jest dla nich nieopłacalne. Oczekują, że będą mogli nadal pompować broń na Ukrainę.

 

 

Sankcje niszczą dolara jako walutę światową

Międzynarowody Fundusz Walutowy (MFW) twierdzi, że nielegalne przejęcie rezerw Rosji przez Waszyngton powoduje „rosnącą fragmentację” światowego systemu płatniczego, skłaniając niektóre kraje do odejścia od dolara.

 

 

Sankcje niszczą wpływy rosyjskich sojuszników Waszyngtonu

Anatolij Czubajs, atlantycki integrystyczny ekskrement, zrezygnował ze stanowiska prezydenckiego doradcy ds. zrównoważonego rozwoju i uciekł z Rosji. Krzyżyk mu na drogę, mówi Rosja.

Czubajs to rosyjski zdrajca, który zaprzedał Rosję Zachodowi w czasach Jelcyna. Pogrążył miliony ludzi w biedzie, pomagając jednocześnie kilku oligarchom i Zachodowi przejąć rosyjskie aktywa.  Z niezrozumiałych dla nikogo powodów Putin utrzymał go na mniej ważnych stanowiskach, zamiast go rozstrzelać.

 

 

„Zwycięskie Wojska Ukraińskie” próbują uciekać, przebierając się za kobiety

Oto ukraińscy naziści, którzy według Sekretarza Obrony USA są o krok od pokonania armii rosyjskiej:

https://sputniknews.com/20220323/ukrainian-forces-caught-attempting-to-leave-mariupol-dressed-in-womens-clothing–video-1094115798.html 

 

 

Amerykańskie matoły przedkładają preferencje rasowe nad sprawiedliwość

Sąd Najwyższy już jest obiektem żartów. Teraz chcą uczynić z niego pośmiewisko. Ośmieszenie Sądu to ich sposób na zniesienie sądowej kontroli nad władzą wykonawczą. Kolejny skok w stronę tyranii.

https://sputniknews.com/20220323/poll-majority-of-americans-say-senate-should-confirm-jackson-to-us-supreme-court–1094125450.html

 

 

Sekretarz obrony USA widzi porażkę Rosji na Ukrainie

Niekompetentny głupiec, którego Biden mianował sekretarzem obrony, powiedział, że inwazja Rosji na Ukrainę została powstrzymana przez dzielne siły ukraińskie i że Rosja wrzuca swoje wojska do rębaka i wkrótce zabraknie jej żołnierzy. Oświadczenie Sekretarza Obrony to w 100% zmyślenia.

Ukraina znajduje się w strefie zakazu lotów, ustanowionej przez Rosję. Przed przybyciem wojsk rosyjskich zniszczono ukraińskie radary, lotniska i infrastrukturę wojskową, a także marynarkę wojenną i siły powietrzne. Resztki armii ukraińskiej są odizolowane i otoczone. Jednostki nie mają łączności i są niezdolne do działań ofensywnych.

Wspierane i uzbrajane przez USA bojówki neonazistowskie działają w skupiskach ludzkich, gdzie wykorzystują cywilów, których Putin zamierzał oszczędzić, jako tarcze, i wysadzają miasta, aby zachodni dziennikarze mogli zrzucić winę na Rosję. Ponieważ skupiska ludzkie są niszczone, a cywile zabijani przez neonazistów, nie ma powodu, by Rosjanie trzymali się swojej polityki unikania ryzyka dla ludności cywilnej związanego z użyciem broni ciężkiej.

Ukraina jest odcięta od Morza Czarnego. Nie wiadomo, czy Putin, w kolejnym z tych bezowocnych rosyjskich gestów dobrej woli, odda to terytorium Ukrainie. W istocie, w chwili obecnej nie istnieje żaden skuteczny rząd Ukrainy. Rosja marnuje swój czas na negocjacje z nierządem.

Bazy NATO na zachodniej Ukrainie, gdzie nie operują wojska rosyjskie, zostały zniszczone przez broń precyzyjną. Wśród ofiar jest personel wojskowy i wywiadowczy USA i Wielkiej Brytanii, który szkolił Ukraińców w posługiwaniu się bronią dostarczaną przez Zachód. Rosja jasno określiła, co czeka członków NATO, jeśli zaangażują się w konflikt.

Prawdziwą zagadką jest to, na co liczy Zachód dzięki fikcyjnym doniesieniom prasowym? Czy Zachód doszedł do punktu z Roku 1984 George’a Orwella, w którym mówi się o zwycięstwach w wojnie, która nie istnieje?

Tylko część wojsk rosyjskich została zaangażowana w konflikt. Reszta jest przygotowana na ewentualną interwencję NATO.

Paul Craig Roberts

 

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: PaulCraigRoberts.org (March 23, 2022) – „In Case You Care to Know What Is Really Going On”

 

Skip to content