Aktualizacja strony została wstrzymana

Europa samobójców

«Nie samym gazem żyje człowiek». Amerykańska operacja odseparowania Europy od Rosji przy użyciu narodu najpierw przeobrażonego w zombie (i mającego komika za prezydenta), a następnie wykorzystanego jako kij do oddzielenia małego, antropicznego kontynentu od zasobów tejże Rosji i Azji w ogóle, jest tak naprawdę o wiele szersza i głębsza niż kwestie energetyczne.

Z Rosji pochodzi cały szereg surowców potrzebnych zarówno do produkcji żywności, jak i do celów przemysłowych – od palladu, neonu, helu, argonu, ksenonu, tytanu i metali strategicznych po zboże i nawozy. Sankcje są więc śmiertelnym ciosem dla włoskiego przemysłu i włoskiego istnienia – nawet wtedy, gdybyśmy mogli sobie wyobrazić dostawy gazu do Włoch wyłącznie statkami gazowymi, co i tak byłoby niewystarczające i wiązałoby się z bardzo wysokimi jego cenami. Nie byłoby już więcej możliwe produkowanie czegokolwiek po cenach konkurencyjnych; można powiedzieć nawet, że produkowanie czegokolwiek w ogóle przestaje być możliwe.

Oczywiście nie mówi się o tym wszystkim społeczeństwom różnych krajów europejskich, które będą musiały zapłacić bardzo wysoką cenę za decyzję kilku obłąkanych marionetek pociąganych sznurkami z Waszyngtonu, które po tym, jak przez osiem lat współuczestniczyły w ukraińskiej awanturze, dziś, zamiast ugasić pożar wszelkimi możliwymi środkami, postanowiły wesprzeć nazistowski motłoch, który zamordował dotychczas 14 tysięcy osób (w Donbasie).

Imperium kłamstwa celowo niszczy europejski przemysł i europejską gospodarkę, aby uniemożliwić wielkim wrogom Waszyngtonu odniesienie z nich jakichkolwiek korzyści. W rezultacie, USA zjedzą na obiad europejskie oszczędności, a Chiny powiększą swoją klasę średnią do ponad 600 milionów ludzi. Rosja ze swej strony będzie dążyć do samowystarczalności i wciąż będzie dysponować znacznie większymi rynkami azjatyckimi niż europejski, które będą wspierać jej przemysł.

Oczywiście, również Waszyngton, obierając tego rodzaju obłąkaną drogę, doświadczy poważnych reperkusji, które już zaczynają być widoczne: Stany Zjednoczone są obecnie zmuszone zwracać się do tzw. “krajów bandyckich”, takich jak Wenezuela i Iran, aby uzyskać ropę, której nie chcą już importować z Rosji, podczas gdy Arabia Saudyjska odkłada słuchawkę gdy dzwoni Biden i zaczyna rozmawiać z Putinem; nie wspominając już o odmowie potępienia Rosji przez Indie i Brazylię: krótko mówiąc, upadek monopolu amerykańskiego jest oczywisty i znacznie szybszy niż zakładany.

Ale, jeśli chodzi o Europę, jedna rzecz staje się coraz bardziej oczywista: europejskie samobójstwo w obronie ukronazistów i w imię interesów Stanów Zjednoczonych, a raczej w imię urojonej strategii przyjętej przez tych, którzy naprawdę rządzą tym państwem, nie byłoby w mnimalnym stopniu do pomyślenia, gdyby poszczególne kraje kontynentu europejskiego posiadały pewną autonomię działania, a więc kierowały się interesami narodowymi.

Wszystko to może się zdarzyć tylko dlatego, że w Brukseli siedzą kukły zorientowane wyłącznie na globalną finansjerę i nie mające żadnego związku z instrumentami demokracji i konsensusu, a wręcz stanowiące ich antytezę – jako że ich władza wyrasta z waluty euro.

Faktem jest też, że udało im się narzucić swoje klony w rządach wielu krajów, i my, Włosi, dobrze o tym wiemy, mając do czynienia z tak głupią marionetką jak Mario Draghi, który robi “wszystko, co konieczne” (“whatever it takes” – aluzja do wypowiedzi Draghi’ego z roku 2012 na temat ratowania euro), by wyprzedać kraj (także wtedy, gdy nie zmuszałaby do tego Bruksela).

 

 

Gang głuchych, głupich i ślepych, który prowadzi nas do głębokiej recesji połączonej z galopującą inflacją, doprowadzi w końcu do zniszczenia tego, co pozostaje ze spójności społecznej Zachodu, i prawdopodobnie doprowadzi do śmiertelnego kryzysu Unii Europejskiej, której istnienie umożliwiło ten proces.

Źródło: Il Simplicissinum (9 Marzo 2022) – „L’Europa del suicidio”

 


 

 

Włoski kąsek

Rozbiórka Grecji była fraszką. Lotniska, kilka wysp, zero przemysłu, mało ziemi, śmieszne oszczędności prywatne, interesująca własność państwowa. PKB Grecji był niższy od PKB włoskiej prowincji Treviso. Starczyło na jedno ugryzienie.

SYTUACJA WŁOCH JEST INNA:

Absolutnie ogromny kapitał.

Drugie miejsce na świecie pod względem oszczędności prywatnych, pierwsze pod względem własności domów, ziemia o bezcennej wartości i wspaniała linia brzegowa.

Piąta potęga przemysłowa na świecie przed wprowadzeniem euro, ósma obecnie.

Made in Italy jest nadal marką numer jeden na świecie, wyprzedzającą Coca Colę.

Różnorodność biologiczna Włoch jest większa od sumy różnorodności wszystkich innych krajów europejskich.

Jeśli chodzi o artystyczny kapitał zabytkowy, to szkoda gadać: przewyższa on ten, którym dysponuje reszta świata.

Francja i Niemcy, a także kilka funduszy amerykańskich, chińskich i arabskich zrobiło tu zakupy na zasadzie “płacisz za jedno, dostajesz cztery”.

Cała produkcja dóbr luksusowych oraz handel detaliczny na dużą skalę przejęli Francuzi, podobnie jak libijskie szyby, które od ENI przeszły w ręce Total.

Następnie, większościowym udziałowcem ENI stali się Amerykanie.

System bankowy również przeszedł w ręce Francuzów, podobnie jak przemysł spożywczy.

Niemcy zabrali mechanikę i cement.

Hindusi przejęli całą stal.

Chińczycy mają udziały w spółkach TERNA i w przejęli PIRELLI agricoltura.

Z Włoch odeszły firmy TIM, TELECOM, GIUGIARO, PININ FARINA, PERNIGOTTI, BUITONI, ALGIDA, GUCCI, VALENTINO, LORO PIANA, AGNESI, DUCATI, MAGNETI MARELLI, ITALCEMENTI, PARMALAT, GALBANI, LOCATELLI, INVERNIZZI, FERRETTI YACHT, KRIZIA, BULGARI, POMELLATO, BRIONI, VALENTINO, FERRE’, LA RINASCENTE, POLTRONA FRAU, EDISON, SARAS, WIND, ANSALDO, FIAT FERROVIARIA, TIBB, ALITALIA, MERLONI, CARTIERE DI FABRIANO… Ale… nie skończyli wykupu.

Pozostały nam jeszcze domy i dobytek Włochów.

I ICH OSZCZĘDNOŚCI. OKOŁO 3 BILIONÓW EURO.

TERAZ CHCĄ TO WSZYSTKO ZABRAĆ.

Oto, kto zadzwonił do Mattarelli i “wezwał” go do zablokowania drogi tym, którzy mogliby zagrozić kontynuacji złodziejstwa.

Fundusze inwestycyjne, rynki, które – jak opisywałem – gromadzą pieniądze mafii, wszystkich, dużych i małych, zajmujących się handlem narkotykami, handlem ludźmi, oszustwami międzynarodowymi, tzw. ratowaniem banków, “czarnymi funduszami” wielkich korporacji międzynarodowych – niezależnie od tego, czy prowadzą one handel telefonami komórkowymi, kokainą czy bronią; owe fundusze inwestycyjne jeszcze nie dokończyły swego “dzieła”…

Teraz przyszła kolej na kilka istniejących jeszcze włoskich sektorów przemysłu, fundusze emerytalne, konta prywatne i nieruchomości. Teraz przyszła kolej na nas.

Dlatego nie ma sensu prowadzić mediacji, wycofywać się częściowo.

Nie ustąpią. Widzieliśmy to już wcześniej. MUSIMY ICH TERAZ POWSTRZYMAĆ.

Każde pokolenie ma swoją bitwę nad Piawą https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_nad_Piaw%C4%85 A ta jest nasza.

Gian Micalessin

(włoski dziennikrz, który zidentyfikował strzelających na Majdanie)

 

Źródło: Blondet & Friends – maurizioblondet.it (8 Marzo 2022) – „Il boccone italiano”

 

Za: Uczta Baltazara - (9 marzo 2022) | https://babylonianempire.wordpress.com/2022/03/09/europa-samobojcow/

Skip to content