Aktualizacja strony została wstrzymana

Nebraska: Ukradł obraz z wizerunkiem Matki Bożej bo chciał sfinansować tzw. aborcję

Sąd w stanie Nebraska uznał 39-letniego mężczyznę winnym kradzieży obrazu z wizerunkiem Matki Bożej, celem sfinansowania kosztów tzw. aborcji.

Aurelio Vallerillo-Sanchez dokonał w marcu 2007 roku zuchwałej kradzieży zabytkowego obrazu Virgin Immaculata z katedry św. Cecylii w Omaha. Ten 300-letni obraz  o rozmiarach 2,5 x 1,5 metra, pędzla hiszpańskiego artysty, oceniany na co najmniej 100 tysięcy dolarów, złodziej zdołał przemycić do Meksyku gdzie sprzedał za 3 tysiące dolarów. Pieniądze miały posłużyć do sfinansowania zabicia nienarodzonego dziecka, poczętego w wyniku gwałtu na 14-letniej dziewczynie.

Prokurator Brenda Beadle powiedziała, że według planu dziewczyna miała razem z ojcem dziecka zbiec do Meksyku i tam poddać się aborcji. Ta część planów na szczęście nie została zrealizowana i dziecko urodziło się w Meksyku.

W przeszłości Vallerillo-Sanchez był sprawcą co najmniej czterech innych kradzieży dokonanych w rejonie Omaha. Kradzieży cennego obrazu, wycinając go z ram nożem, dokonał razem z synem. Za kradzież oraz gwałt grozi mu kara do 70 lat więzienia.

Z uwagi na obowiązujące w Stanach Zjednoczonych kryteria poprawności politycznej, agencje informacyjne nie podają statusu prawnego sprawcy kradzieży. Jednak sprawcami większości kradzieży, napadów, morderstw i innych przestępstw w południowych regionach USA są nielegalni imigranci.

Każdego dnia mordowanych jest przez nielegalnych imigrantów 12 Amerykanów, a kolejnych 13 ginie codziennie na drogach, zabitych przez pijanych bądź pod wpływem narkotyków nielegalnych imigrantów. 95% aresztowanych pod zarzutem morderstwa, w samym tylko Los Angeles, to nielegalni imigranci. 75% osób poszukiwanych listami gończymi w Los Angeles czy Phoenix oraz innych miastach Arizony, to nielegalni imigranci. Ponad 66% dzieci rodzonych w Kalifornii, to dzieci nielegalnych imigrantów. Wszystkie koszty porodu, pobytu w szpitalach i inne leczenia pokrywane są przez podatników. W samej Kaliforni zbankrutowało już z tego tylko powodu wiele szpitali. 48% wszystkich więźniów w stanie New Mexico to nielegalni imigranci z Meksyku. W Kaliforni stanowią oni 25% więźniów, a w Arizonie  – 40%. Prawie 1/3 wszystkich więźniów we wszystkich stanowych i federalnych więzieniach, stanowią nielegalni imigranci. Są oni sprawcami ponad połowy wszystkich włamań w stanach Kalifornia, New Mexico, Nevada, Arizona i Teksas. Ponad 43% pomocy społecznej (Food Stamps) wydawana jest nielegalnym imigrantom. 41% cotygodniowych czeków zasiłku dla bezrobotnych wydawanych jest dla nielegalnych imigrantów, pomimo tego, że nigdy nie płacili oni podatków. Listę tę można ciągnąć.

Pomimo tej sytuacji, lobby pro-imigracyjne, w tym Konferencja Biskupów Amerykańskich domaga się amnestii dla nielegalnych imigrantów oraz wspiera inicjatywy o nie dokonywanie deportacji.


Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: Omaha World Herald | http://www.omaha.com/article/20090822/NEWS01/708229940

Skip to content