Rosja demilitaryzuje Ukrainę – Paul Craig Roberts

Trzy dni temu napisałem „Dziś świat się zmienił”. Kreml uznał terytoria rosyjskie, które Lenin włączył do Ukrainy, za niepodległe państwa i postawił ukraińskim nazistom ultimatum, aby zaprzestali ataków na Rosjan z Donbasu. Rosyjskie siły zbrojne otrzymały rozkaz zapewnienia pokoju na terytorium tych republik.

Niestety, nie usłyszały tego matoły ani na Ukrainie, ani w Waszyngtonie. Zamiast unikać konfliktu, debile sprowokowały go, a ten nadszedł dzisiejszego ranka. Cóż to za banda idiotów?

Ukraińskie ataki na Donbas nie ustały. Według niektórych doniesień, nasiliły się. Jeśli ukraińscy naziści myśleli, że Rosja poprosi o dalsze negocjacje, przekonali się już, że jest inaczej, o czym świadczą dzisiejsze poranne wiadomości.

W wystąpieniu telewizyjnym, prezydent Putin zapowiedział dziś rano operację wojskową mającą na celu „demilitaryzację i denazyfikację Ukrainy”.

Ponieważ z fake newsów zachodnich mediów nie można dowiedzieć się niczego rzeczowego, zrobię wszystko, co w mojej mocy, by opowiedzieć wam, co się dzieje.

Z tego, co wiem, w chwili obecnej nie ma tam żadnych wojsk rosyjskich. Wygląda na to, że wojska rosyjskie nie zostały nawet wysłane na terytorium republik. Używając precyzyjnej broni, rosyjskie wojsko unieszkodliwiło ukraińskie obiekty infrastruktury wojskowej, obronę przeciwlotniczą, lotniska wojskowe i samoloty. Putin ogłosił, że ukraińscy żołnierze, którzy złożą broń, nie będą atakowani. Tass donosi, że „ukraińskie oddziały masowo opuszczają swoje pozycje, porzucając broń”. Widać, że ukraińscy żołnierze mają więcej rozumu niż ich przywódcy.

Zachód oczywiście wykrzykuje swoje bezsilne oskarżenia, ale fala kłamstw zachodnich mediów nie będzie miała żadnego wpływu na wynik tego starcia. Gdyby świat zachodni miał inteligentnych przywódców, do jakiego doszliby wniosku? Doszliby do wniosku, że czasy drażnienia niedźwiedzia dobiegły końca. Jak już od pewnego czasu informowałem, Rosja ma dość kłamstw, oszustw, obelg i prowokacji ze strony Zachodu. Odtąd, gdy Rosja coś do nich mówi, powinni nadstawiać uszu. Putin powiedział, że Rosja nie pozwoli Ukrainie na rozwój broni jądrowej, i że nie będzie tolerować baz USA/NATO przy swoich granicach. Lepiej, żeby USA i NATO w to uwierzyły.

Putin powiedział, że Rosja nie ma zamiaru okupować Ukrainy. Rosja nie chce Ukrainy, ale nie pozwoli na dalszą militaryzację tego kraju przez USA i NATO ani na ukraińskie ataki na Rosjan w Donbasie. Lepiej, żeby Zachód to zrozumiał..

USA i Niemcy zadeklarowały, że nie wyślą tam wojsk, co jest nadzieją na powrót rozsądku na Zachód.

Paul Craig Rogers

 

Tłum. Sławomir Soja

Źródło: Breaking News : Russia Demilitarizes Ukraine – PaulCraigRoberts.org

Skip to content