Prohomoseksualna akcja medialna finansowana przez rząd Toskanii

Aktualizacja: 2007-10-31 12:00 am

Rząd włoskiego regionu Toskanii rozpoczął kampanię billboardową promującą homoseksualizm, usiłując wmówić społeczeństwu genetyczne przyczyny tego zboczenie seksualnego.

Rozwieszone w całej Toskanii plakaty przedstawiają noworodka z przyczepioną do rączki nalepką: “Homoseksualista”, a napis obok głosi, iż “Seksualna orientacja nie jest wyborem”. 

Słowa krytyczne dotyczące tej kampanii odezwały się po obydwu stronach. Sekretarz Stanu Tarciscio Bertone powiedział agencji informacyjnej ANSA, że “Robienie publiczej kampanii takiej jak ta, nie jest dobrym pomysłem. Jest trochę dziwna. Nie powinni oni byli pójść tak daleko.”
Nawet znany włoski filozof, Gianni Vattimo, który jest otwartym homoseksualistą, popierając akcję powiedział, że wyraża wątpliwość jakoby homoseksualizm mógłby być wyjaśniony za pomocą badań genetycznych.

Akcja medialna w Taskonii jest kolejną medialną próbą przekonania o genetycznym pochodzeniu czy uwarunkowaniu homoseksualizmu. Dotychczasowe badania – pomimo wielkich nakładów i nacisków politycznych – nie są w stanie wskazać genetycznego pochodzenia tego zboczenia seksualnego, natomiast wszystkie badania wskazują na coś wręcz przeciwnego: na wpływ niewłaściwych wzorców wychowawczych oraz medialnego i środowiskowego przekazu, które stają się decydującym czynnikiem powzięcia w pewnym momencie decyzji o wybraniu tej drogi. Na brak podstaw genetycznego uwarunkowania wskazują też liczne przypadki skutecznego i całkowitego wyleczenia z tej choroby.

Twierdzi tak wielu ekspertów, w tym prof. Douglas A. Abbott z Uniwersytetu stanu Nebraska, ekspert nad badaniami behawioralnymi, który mówi, że za poszukiwaniami “genu gejowskiego” stoi polityka lobby homoseksualnego a nie prawdziwa nauka. “Istnienie hipotetycznych dowodów na determinację genetyczną homoseksualizmu jest nadinterpertacją i jest przewartościowane”.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1313 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]