Aktualizacja strony została wstrzymana

Rzecznik KEP o limitach wiernych w kościołach: przepis jest przepisem. Kościół jest budynkiem, tak jak wiele innych

Tutaj jest problem, czy weryfikować paszporty covidowe, czy nie weryfikować? Mamy dokładnie taką samą sytuację w galeriach handlowych, kinach i wszędzie. Trzeba się odwołać do odpowiedzialności i pomysłowości proboszczów – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski o. Leszek Gęsiak komentując obowiązujące od 1 grudnia nowe przepisy sanitarne na mocy których w kościołach obowiązują limity wiernych.

Wiemy, jakie są zalecenia i regulacje prawne. W rozporządzeniu jest informacja, że powinna się znaleźć na drzwiach (kościoła – red.) liczba osób, które mogą wejść równocześnie do świątyni, aczkolwiek wiemy, że ona nie dotyczy osób zaszczepionych. Tutaj jest problem, czy weryfikować paszporty covidowe, czy nie weryfikować? Mamy dokładnie taką samą sytuację w galeriach handlowych, kinach i wszędzie – tłumaczył o. Gęsiak.

Kościół jest budynkiem, tak jak wiele innych, do którego wiele osób może wejść. Nie ma takich wprost weryfikacji czy ustaleń, które pozwalałyby na weryfikowanie tych paszportów covidowych. Przepis jest przepisem, natomiast jak zawsze trzeba się odwołać do odpowiedzialności i pomysłowości proboszczów, bo wiemy, że różne metody były stosowane w różnych miejscach. Ale jednolitych wytycznych jak na ten moment – jakichś nowych w stosunku do tego, które mamy z poprzedniego roku – nie słyszałem, żeby były – podsumował rzecznik KEP.

Źródło: Interia

TK

Wesprzyj PCh24.pl

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (02-12-2021)

 


 

 

Skip to content