Arogancja policji amerykańskiej: Zatrzymany kierowca wtrącony na 3 miesiące do więzienia za… przeżuwanie cukierka miętowego

Aktualizacja: 2009-08-18 11:43 am

Policjant na Florydzie zatrzymał na autostradzie samochód nie posiadający aktualnych tablic rejestracyjnych, po czym aresztował kierowcę, który przeżuwał cukierki miętowe, podejrzewając go o zażywanie narkotyków.

Policjant Donald May z Kissimmee Police Department tłumaczy się, że podchodząc do samochodu zauważył, że kierowca trzyma w ustach “coś białego” i podejrzewając, że chodzi o kokainę, nakazał wyplucie pastylki, po czym zabezpieczył ją wkładając do torebki plastikowej. Badania laboratoryjne wykazały później, że “narkotykiem” okazała się pastylka popularnego miętowego cukierka, jednak policjant tłumaczy się, że zatrzymany kierowca miał przyznać się do kupowania narkotyków, co jednak wydaje się mało prawdopodobne i czemu zaprzeczał aresztowany i jego obrońca.

Co jednak wydaje się być ważniejsze w tej sprawie to fakt, że zatrzymany kierowca zmuszony został do przebywania w areszcie przez 3 miesiące, pozbawiony pomocy prawnej, a nawet nie powiadomiono go o wynikach badań laboratoryjnych stwierdzających niewykrycie narkotyków w pobranym materiale. W tym czasie policja przyholowała jego samochód na parking, po czym sprzedała wystawiając go na aukcji. Zatrzymany przebywając w areszcie stracił pracę i został wyrzucony z wynajmowanego mieszkania.

Niesłusznie aresztowany zapowiedział wniesienie pozwu do sądu o odszkodowanie, po załamaniu się rozmów z policją na Florydzie o polubowne załatwienie sprawy.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie WFTV
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12890 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]