Szwecja: Lobby homoseksualne wzywa do zaprzestania deportacji do Iraku nielegalnych imigrantów-homoseksualistów

Aktualizacja: 2009-08-18 11:14 am

Lobby pro-homoseksualne oraz organizacje homoseksulistów i lesbijek wezwały rząd szwedzki do zaprzestania odsyłania do Iraku nielegalnych imigrantów, którym odmówiono w Szwecji azylu składanego z uzasadnieniem o “prześladowania ze względu na orientację seksualną”.

Jak stwierdza lewicowa agencja pozarządowa Human Rights Watch, homoseksualiści w Iraku narażeni się na ryzyko tortur i morderstwa dokonywane przez “partyzantkę iracką”. Według innej lewackiej organizacji pozarządowej – Amnesty International, w tym roku zamordowano w Iraku 25 homoseksualistów.

Organizacje homoseksualne nie tylko jednak wzywają do zaprzestania deportacji, lecz żądają przeprowadzenia akcji ewakuacyjnej wszystkich homosekualistów z Iraku. “Wzywamy rząd Szwecji do rozpatrzenia możliwości ewakuacji homoseksualistów, biseksualistów i transgendrystów, którzy narażeni są na ‘czystkę na tle seksualnym’ (sexual cleansing)” – wzywa Sören Juvas, szef organizacji RSFL.

Szwedzki urząd imigracyjny Migrationsverket stwierdza, że około 300 osób rocznie składa w Szwecji wniosek o azyl motywując to swoją orientacją seksualną. Nie podano ile z tej liczby stanowią wnioskodawcy z Iraku.


Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie The Local
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=12886 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]