Viganò do biskupów świata: Kwestionujcie moralną i psychiczną dyspozycję Bergoglio jako papieża

W krótkim oświadczeniu z okazji wizyty prezydenta Bidena u papieża Franciszka 29 października, Arcybiskup Viganò zwraca uwagę na zagrożenia związane z  obecnym pontyfikatem.

 

(LifeSiteNews) –  Joe Biden zrelacjonował mediom treść swojego spotkania i powiedział, że Franciszek nazwał go „dobrym katolikiem”, zachęcając go do „dalszego przyjmowania Komunii”. Niepokojące jest to, że do tej pory z watykańskiego biura prasowego nie nadszedł żaden komentarz odnoszący się do tej wypowiedzi. Pozostawia to nam domniemanie, że słowa Joe Bidena odpowiadają prawdzie i że Bergoglio rzeczywiście je wypowiedział.

Nawet jeśli to, co powiedział Biden, doskonale pasuje do niestosownych żartów Jorge Mario Bergoglio – który nazwał znanego radykalnego działacza aborcyjnego „wielkim Włochem” – jest oczywiste, że takie wypowiedzi stanowią niesłychany skandal, ponieważ nie potępiają stanowiska postaci politycznej, która popiera aborcję, dezawuują niezmienne stanowisko Magisterium Kościoła i brzmią jako jawne zaproszenie do popełnienia świętokradztwa, profanując Najświętszą Eucharystię poprzez przyjmowanie jej w stanie publicznego i jawnego grzechu.

Każdy katolik wie, że zabicie bezbronnej istoty w łonie matki jest potworną zbrodnią, i że skandal powoduje nie tylko Joe Biden jako przekonany zwolennik aborcji, ale także sam Bergoglio, który jest uznawany za posiadającego autorytet Najwyższego Pasterza Kościoła. Jego dzieło burzenia nie zna chwili wytchnienia przy zdumiewającym milczeniu kardynałów i biskupów.

Bardzo rzadkie przykłady pasterzy, którzy naprawdę mają na sercu powierzone im dusze – wśród nich wyróżnia się Jego Eminencja Kardynał Burke – są postrzegane z wrogością przez większość ich współbraci biskupów i przez Watykan. Jest to niepokojące  wywrócenie misji Kościoła Chrystusowego, która dzisiaj została zredukowana do zmian klimatycznych, kapitalizmu inkluzywnego i masowych szczepień.

Bergoglio został ostatnio uznany za „moralnego przewodnika” przez Radę na rzecz Kapitalizmu Włączającego pod przewodnictwem Lynn Forester de Rothschild, a także mianował Jeffrey’a Davida Sachsa członkiem Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. Sachs jest przewodniczącym Sieci Rozwiązań na rzecz Zrównoważonego Rozwoju przy ONZ, zwolennikiem redukcji globalnej populacji i walki ze zmianami klimatycznymi. Nie ma to nic wspólnego z misją papiestwa i powinno skłonić hierarchów Kościoła do poważnego zastanowienia się nad psychiczną i moralną przydatnością Bergoglio do pełnienia tej funkcji.

Zachęcam wiernych, aby w święto ustanowione przez Piusa XI ku czci społecznego panowania, Pana naszego Jezusa Chrystusa, błagali Boski Majestat, prosząc, by wśród wielu społeczeństw dotkniętych obecnym kryzysem, Kościół Chrystusowy był pierwszym, w którym Jezus Chrystus, zastąpiony dziś przez bożki ideologii globalistycznej, powróci do królowania.

+ Carlo Maria Viganó, Arcybiskup

Niedziela, 31 października 2021

Chrystusa Króla

 

Tłum. Sławomir Soja

Za: Lifesitenews (Oct 31, 2021) – [Org. tytuł: «Viganò to world’s bishops: Question the moral and mental suitability of Bergoglio as Pope»]

Skip to content