Aktualizacja strony została wstrzymana

Franciszek chwali Gretę Thunberg i Jude Walker? „Weźmy z nich przykład”

Papież Franciszek zachęcił do modlitwy o odwagę w podejmowaniu decyzji na rzecz bardziej umiarkowanego i prostego stylu życia, przyjaznego środowisku. Apel znalazł się w przesłaniu wideo, w którym papież zaprezentował intencje modlitw na wrzesień.

W nagraniu, opublikowanym w środę przez Watykan, papież powiedział, że bardzo cieszy go widok młodych ludzi, którzy mają odwagę realizować projekty na rzecz poprawy środowiska naturalnego oraz życia społecznego. Te dwie kwestie – dodał – „idą z sobą w parze”.

My, dorośli, możemy wiele nauczyć się od młodych, bo oni we wszystkim, co dotyczy ochrony planety, są w awangardzie” – przyznał.

Weźmy z nich przykład. W obecnych chwilach kryzysu zdrowotnego, społecznego, ekologicznego zastanówmy się nad naszym stylem życia, nad tym, jak sposób odżywiania, konsumpcji i podróżowania czy wykorzystanie wody, energii, plastiku i tylu dóbr materialnych jest często szkodliwy dla naszej Ziemi” – podkreślił Franciszek, wypowiadając się niczym klasyczny ekoszaleniec.

Wezwał: „Postanówmy to zmienić. Podążajmy razem z młodzieżą ku prostszemu stylowi życia, szanującemu środowisko”.

I módlmy się o to, abyśmy wszyscy podejmowali odważne decyzje, potrzebne dla życia bardziej powściągliwego i przyjaznego środowisku, radując się, że młodzież już zaangażowała się na rzecz tych zmian” – zaapelował papież.

Oni nie są głupcami. Angażują się dla swojej przyszłości. Dlatego chcą zmienić to, co odziedziczą, kiedy nas już nie będzie” – zaznaczył.

Szkoda, że papież nie powiedział kogo konkretnie – i jakie dokładnie pomysły – ma na myśli. Czyżby chodziło mu o Gretę Thunberg? A może o nową gwiazdę ekoszaleństwa, 11-lenią Brytyjkę Judy? Światowe media już rozpisują się, jak to jej petycja o „podatek węglowy” zebrała ponad 100 000 podpisów. Jude Walker może być jeszcze bardziej niebezpieczna, niż pełnoletnia już Szwedka.

Pisaliśmy [NCz!] o tym tutaj:

Najwyraźniej Greta Thunberg się zestarzała. „Obrońcy klimatu” mają nową idolkę

Za: Najwyższy Czas! (1 września 2021) | https://nczas.com/2021/09/01/franciszek-chwali-grete-thunberg-i-jude-walker-wezmy-z-nich-przyklad/

Skip to content