W 9 miesięcy wydano 1,3 miliarda złotych na (bezwartościowe, fałszywe) testy PCR

Resort zdrowia przekazał informację na temat wydatków na testy PCR. Wynika z niej, że zaledwie w 9 miesięcy, za testy mające sprawdzać obecność koronawirusa w organizmie, z pieniędzy polskich podatników wydano ponad 1,3 miliarda złotych.

Zgodnie ze Sprawozdaniem Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącym testów diagnostycznych RT-PCR w kierunku SARS-Cov-2 wykonanych i sprawozdanych przez podmioty (laboratoria) oraz rozliczonych przez NFZ w okresie maj 2020 – styczeń 2021 r. i sfinansowanych zostało 4 907 525 testów. Łączna wysokość przekazanych na ten cel środków wyniosła 1 317 390 525 zł – czytamy w odpowiedzi ministerstwa zdrowia na wniosek o dostęp do informacji publicznej w zakresie wydatków na testy PCR.

Z informacji przekazanej przez resort wynika, że koszt jednego testu PCR na Covid-19 wynosi 268 złotych.
Ciekawi mnie dokładne rozpisanie kosztów. Patyczek, wacik, kilka kropel 'wykrywacza’ + obsługa: pobieracz, transport, laboratorium, ewidencja wyników – zadaje pytanie jeden z internautów.

Inni internauci także nie kryją oburzenia i piszą o „defraudacji” pieniędzy polskich podatników, „złotych żniwach” oraz – ironicznie – „spełnieniu obietnicy Morawieckiego”, czyli zwiększeniu wydatków na służbę zdrowia.

Przeczytaj także:

 

Za: wPrawo.pl (Lip 19, 2021) – [Org. tytuł: «W 9 miesięcy wydano 1,3 miliarda złotych na testy PCR! Internauci piszą o „defraudacji”, „złotych żniwach” i „spełnieniu obietnicy” Morawieckiego»]

 


 

CZYTAJ:

 


 

Skip to content