Aktualizacja strony została wstrzymana

Gdzie tu jedyność zbawcza Kościoła i Chrystusa? W 2022 otwarcie Domu Rodziny Abrahamicznej

W roku 2022 otwarty zostanie Dom Rodziny Abrahamicznej w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To projekt, który wyszedł z inicjatywy Wyższego Komitetu ds. Braterstwa Ludzkiego, organizacji zrodzonej na gruncie współpracy papieża Franciszka z wielkim imamem Ahmedem Al-Tayyebem z uniwersytetu Al-Azhar w Egipcie.

„Otwarcie Dom Rodziny Abrahamicznej zostało zaplanowane na 2022 rok. Jest on na razie ukończony w 20 proc.” – czytamy w oświadczeniu Wyższego Komitetu ds. Braterstwa Ludzkiego. Jak podają watykańskie media, Dom Rodziny Abrahamicznej „jest bacznie obserwowany przez Papieża Franciszka i Wielkiego Imama Al-Azhar, Ahmeda al-Tayeba, który zatwierdził projekt”.

Według oficjalnego portalu watykańskiego Vatican News projekt ma wyrażać „wspólne wartości judaizmu, chrześcijaństwa i islamu poprzez trzy główne budynki: meczet, kościół i synagogę, znajdujące się w jednym miejscu”. To stworzyć ma „mosty pomiędzy ludzkimi cywilizacjami i niebiańskimi przesłaniam”.

Wiadomo już, jakie nazwy będą nosić świątynie: „Meczet Imama al-Tayeba”, „Kościół św. Franciszka” i „Synagoga Mojżesza Ben Maimona”.

Inicjatorzy zapewniają, że zachowany zostanie „unikalny charakter każdej wiary”. […]

Źródła: vaticannews.va, PCh24.pl

Pach

Całość: PoloniaChristiana – pch24.pl (28 czerwca 2021)

.