Aktualizacja strony została wstrzymana

Irlandia: przygotowaniami do synodu pokieruje kobieta

W Irlandii świecka kobieta pokieruje przygotowaniami do Synodu Biskupów na szczeblu krajowym. Nicola Brady jest Sekretarzem Generalnym Irlandzkiej Rady Kościołów, a także dyrektorem Fundacji Maksymiliana Kolbe, która stara się przenieść doświadczenie polsko-niemieckiego pojednania na inne obszary konfliktów.

W Irlandii biskupi już w marcu zwołali lokalny synod. Ma się on odbyć za pięć lat. W międzyczasie Stolica Apostolska ogłosiła nową formułę powszechnego Synodu Biskupów, w której zgromadzenie w Rzymie zostanie poprzedzone procesem synodalnym na szczeblu lokalnym, a następnie kontynentalnym. W związku z tym episkopat Irlandii postanowił połączyć lokalną fazę synodu powszechnego z przygotowaniami do synodu krajowego.

Koordynacją obu wydarzeń zajmie się wybrany właśnie komitet organizacyjny. Na jego czele stanęła Nicola Brady. Wiceprzewodniczącymi komitetu zostali bp Brendan Leahy ordynariusz diecezji Limerick oraz Andrew O’Callaghan, ojciec rodziny, współzałożyciel ‘2nd Chance Saturday, inicjatywy, która zachęca irlandzkich katolików do powrotu do Kościoła.

Krzysztof Bronk – Watykan

Za: VaticanNews (26 czerwca 2021) | https://www.vaticannews.va/pl/kosciol/news/2021-06/w-irlandii-przygotowaniami-do-synodu-pokieruje-kobieta.html

Skip to content