USA: księża przeciwko udzielaniu Komunii Św. zwolennikom aborcji i eutanazji

Aktualizacja: 2007-10-11 12:00 am

Amerykańskie stowarzyszenie księży katolickich Confraternity of Catholic Clergy wspiera stanowisko metropolity Saint Louis abp. Raymonda Burke’a, który opowiada się za nieudzielaniem Komunii Świętej tym politykom, którzy opowiadają się za aborcją i eutanazją. W oświadczeniu księża przypominają, że osoby wspierające aborcję i eutanazję stają się współwinnymi wielkiego zła – informuje KAI.

W minionym tygodniu abp Burke oświadczył, że nie udzieliłby Komunii Świętej republikańskiemu kandydatowi do fotela prezydenckiego Rudolphowi Giulianiemu za jego “liberalne” stanowisko wobec aborcji. W swoim oświadczeniu Confraternity of Catholic Clergy wezwała biskupów kraju, aby podczas zebrania plenarnego episkopatu USA w listopadzie br. wsparli stanowisko arcybiskupa Saint Louis.

Liczące 600 członków stowarzyszenie w oświadczeniu powołuje się na słowa kard. Josepha Ratzingera z przesłania do biskupów amerykańskich z 2004 r. Obecny papież podkreślił w nim, że katolicy mogą mieć różne opinie na temat wojny czy kary śmierci, ale jedno dotyczące aborcji i eutanazji.

Według Rocznika Statystycznego Kościoła z 2004 r. w Stanach Zjednoczonych jest 30 tys. księży diecezjalnych.

Źródło : KAI

Za: PiotrSkarga.pl

ZOB. RÓWNIEŻ:

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1259 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]