USA: księża przeciwko udzielaniu Komunii Św. zwolennikom aborcji i eutanazji

Amerykańskie stowarzyszenie księży katolickich Confraternity of Catholic Clergy wspiera stanowisko metropolity Saint Louis abp. Raymonda Burke’a, który opowiada się za nieudzielaniem Komunii Świętej tym politykom, którzy opowiadają się za aborcją i eutanazją. W oświadczeniu księża przypominają, że osoby wspierające aborcję i eutanazję stają się współwinnymi wielkiego zła – informuje KAI.

W minionym tygodniu abp Burke oświadczył, że nie udzieliłby Komunii Świętej republikańskiemu kandydatowi do fotela prezydenckiego Rudolphowi Giulianiemu za jego „liberalne” stanowisko wobec aborcji. W swoim oświadczeniu Confraternity of Catholic Clergy wezwała biskupów kraju, aby podczas zebrania plenarnego episkopatu USA w listopadzie br. wsparli stanowisko arcybiskupa Saint Louis.

Liczące 600 członków stowarzyszenie w oświadczeniu powołuje się na słowa kard. Josepha Ratzingera z przesłania do biskupów amerykańskich z 2004 r. Obecny papież podkreślił w nim, że katolicy mogą mieć różne opinie na temat wojny czy kary śmierci, ale jedno dotyczące aborcji i eutanazji.

Według Rocznika Statystycznego Kościoła z 2004 r. w Stanach Zjednoczonych jest 30 tys. księży diecezjalnych.

Źródło : KAI

Za: PiotrSkarga.pl

ZOB. RÓWNIEŻ:

Skip to content