Aktualizacja strony została wstrzymana

Grunt, że “podpalił konsulat sowiecki w Krakowie”…

Dwie krótkie informacje wyjaśniające czym jest uczciwość według PiS-u.

1) Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do podwarszawskiego domu Jakuba Banasia, który jest synem szefa NIK Mariana Banasia. To już kolejne przeszukanie w głośnej sprawie związanej z prezesem Najwyższej Izby Kontroli. Jak podała TVP Info agenci szukali dokumentów związanych z renowacją willi w Krakowie, należącej do syna szefa NIK.

Liczni politycy Prawa i Sprawiedliwości tłumaczyli że na ważnych stanowiskach potrzeba nam ludzi z czystą przeszłością, którzy nie budzą zastrzeżeń. Uczciwość po pierwsze.

2) PiS-owska Telewizja Republika ma nowego dyrektora programowego. Został nim Witold Newelicz, który siedział w więzieniu za produkcję narkotyków i napaść na policjanta.

Jak informuje “Gazeta Wyborcza”, Witold Newelicz – nowy dyrektor programowy Telewizji Republika – siedział w więzieniu w Strzelcach Opolskich za produkcję twardych narkotyków. W 2004 r. on i trzej inni mężczyźni zostali zatrzymani w Zakopanem. Prokuratura oskarżyła ich o przetwarzanie słomy makowej na polską heroinę. Newelicz, który miał ksywę “Chemik z Krakowa”, odsiedział pięć lat. Wolnością nie cieszył się długo, wrócił za kraty, bo odwieszono wyrok za napaść na policjanta.

Na internetowej stronie Republiki, bronią jednak dokonań pana Witolda Newelicza: “Założył grupę Front Antykomunistyczny, podpalił konsulat sowiecki w Krakowie, w 1989 roku okupował komitet PZPR i niszczył pomnik Lenina”.

Łukasz Marcin Jastrzębski

Za: konserwatyzm.pl (4 maja 2021) | https://konserwatyzm.pl/jastrzebski-grunt-ze-podpalil-konsulat-sowiecki-w-krakowie

Skip to content