Aktualizacja strony została wstrzymana

„Kaczyński i Morawiecki dogadali się z komunistami”. Konfederacja o sojuszu PiS i Lewicy ws. zadłużenia Polski

Podczas wtorkowej (27.04.2021) konferencji prasowej w Sejmie posłowie Konfederacji odnieśli się do sojuszu Prawa i Sprawiedliwości z Lewicą w sprawie ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy, który Konfederacja nazywa Funduszem Zadłużenia.

– Kaczyński i Morawiecki dogadali się z postkomunistami i będą, również razem z Hołownią, forsować unijny Fundusz Zadłużenia. Kaczyński i Morawiecki dogadali się z komunistami i Hołownią, że będą forsować utratę przez Polskę kolejnych atrybutów suwerenności. Tym razem suwerenności fiskalnej, suwerenności nakładania podatków, suwerenności zaciągania długu przez państwo polskie. Kaczyński i Morawiecki dogadali się z komunistami i razem z Hołownią będą zakładać Polakom na szyję brukselską pętlę finansową – powiedział poseł Robert Winnicki.

– Ale nawet w tej koalicji lewicy pisowskiej z lewicą SLD-owską, czy z Razem, nie posiadają większości w Sejmie odpowiedniej do tego, żeby przegłosować unijny Fundusz Zadłużenia – podkreślił Winnicki i wskazał, że do przyjęcia ustawy przekazującej kompetencje organizacji międzynarodowej potrzebna jest większość 2/3 głosów.

– PiS z Lewicą i Hołownią nie mają takiej większości w Sejmie, a jeśli rząd będzie chciał doprowadzić do sytuacji, w której te kompetencje zostaną przekazane zwykłą większością głosów, dopuszczą się zdrady stanu, rażącego połamania konstytucji i będzie to po prostu niewiążące prawnie – stwierdził Winnicki.

Poseł Grzegorz Braun zwrócił się do wyborców Prawa i Sprawiedliwości. – Na co jeszcze czekacie? Na to, że Morawiecki z Kaczyńskim zaproszą do swojego rządu Zandberga i Hołownię? Macie już Czarzastego w prezydium Sejmu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej. Jeśli to nie obraża waszych gustów patriotycznych, to najwyższy czas obudzić się – zaapelował Braun. – Czas najwyższy, żeby patrioci przestali łudzić się i wiązać nadzieje z aktualnym układem władzy – powiedział.

Źródło cytatów: Konfederacja/Facebook

Za: wPrawo.PL (Kwi 27, 2021) | https://wprawo.pl/kaczynski-i-morawiecki-dogadali-sie-z-komunistami-konfederacja-o-sojuszu-pis-i-lewicy-ws-zadluzenia-polski-wideo/ | „Kaczyński i Morawiecki dogadali się z komunistami”. Konfederacja o sojuszu PiS i Lewicy ws. zadłużenia Polski [WIDEO]

Skip to content