Aktualizacja strony została wstrzymana

Koszalin: zdewastowano kapliczkę z figurą Matki Bożej. Była przywieziona z obozu w Dachau

W Koszalinie doszło do brutalnej dewastacji kapliczki Matki Bożej, znajdującej się na terenie parafii Ducha Świętego. Nieznani sprawcy zniszczyli m.in. figurę Matki Najświętszej, która została przywieziona z Dachau, przez byłego więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego.

Koszalin: zdewastowano kapliczkę z figurą Matki Bożej. Była przywieziona z obozu w Dachau

fot. Facebook Parafii pw. Ducha Świętego w Koszalinie

Do bulwersującego aktu wandalizmu doszło w Wielkim Tygodniu – ze środy na czwartek. Zdewastowana kapliczka była zlokalizowana na parafialnym placu, tuż przed kościołem. Niestety jak dotychczas policji nie udało się ustalić sprawców tego bolesnego zdarzenia. Jest ono tym bardziej oburzające, że wydarzyło się tuż przed rozpoczęciem Triduum Paschalnego. Dla wspólnoty parafialnej ważny był również kontekst historyczny – figura była bowiem powierzona parafii przez byłego więźnia obozu w Dachu.  

Proboszcz parafii Ducha Świętego w Koszalinie apeluje o modlitwę za sprawców tej dewastacji. Wskazuje, że w niedługim czasie będzie odprawione nabożeństwo ekspiacyjne za tę profanację. Dodaje również, że oprócz zniszczenia kapliczki oraz figury Matki Bożej, odnotowano także inne straty materialne.

„Prosimy o modlitwę za sprawców tego zdarzenia, którzy oprócz zniszczenia kapliczki, połamali także drzewce flag narodowych zawieszonych przy Szkole Katolickiej i wybili szyby w parafialnych witrynach” – napisał na Facebooku ks. Paweł Wojtalewicz, probosz parafii Ducha Świętego.

Rzecznik policji w Koszalinie potwierdził, że oficjalnie wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu czynu zabronionego. Dodał, że obecnie policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Udało się przesłuchać świadków zdarzenia, a także zabezpieczyć nagrania z monitoringu.

Źródło: Facebook

WMa

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2021-04-01) | https://www.pch24.pl/koszalin--zdewastowano-kapliczke-z-figura-matki-bozej--byla-przywieziona-z-obozu-w-dachau,83088,i.html

Skip to content