„Oddajcie Cezarowi to, co należy do Cezara…” – Marine Le Pen polemizuje z papieżem Franciszkiem

Zbieżna z tezami politycznej lewicy nauka Franciszka odczekała się polemiki ze strony szefowej Zjednoczenia Narodowego (RN) Marine Le Pen. Najwyraźniej poirytowana uwagami Franciszka wobec Francji poprosiła papieża, aby nie angażował się w politykę, ale raczej „w to, co się dzieje w Kościele” i przypomniała fragment z Ewangelii św. Mateusza: „Oddajcie Cezarowi, co należy do Cezara…”.

Poszło o słowa papieża podczas trwającej 40 minut audiencji dla francuskich polityków. Franciszek „zmartwił” ryzykiem związanym z wygraną Zjednoczenia Narodowego w następnych wyborach prezydenckich.

Według „L’Obs”, jeden z polityków miał ujawnić, że usłyszał od papieża Franciszka, że „jeśli będziemy tak dalej postępować, to będziemy mieć prezydenta Marine Le Pen”; „ Nie chcę być niegrzeczny ani mówić Twojemu krajowi, co ma robić, ale to jest niepokojące (…). Martwię się wzrostem populizmu” – miał powiedzieć Franciszek.

Ojciec Święty miał dodać, że trzeba się „przeciwstawić się populizmowi za pomocą popularyzmu”. Miał też powiedzieć, że partia Marine le Pen prezentuje ideologie, które „zamykają ludzi i ograniczają ich spontaniczną kreatywność”.

Jeśli słowa te są prawdziwe, mogły rzeczywiście Marine Le Pen zirytować. Prezes RN zareagowała na Twitterze odradzając papieżowi angażowanie się w politykę. „Nie wątpię, że wielu wierzących byłoby zachwyconych, gdyby Papież zajął się tym, co dzieje się w kościołach, a nie przy urnie wyborczej. Niech każdy robi to, co powinien”- dodała Marine Le Pen.

Źródło: Valeurs

Za: Najwyższy Czas! (16 marca 2021) | https://nczas.com/2021/03/16/oddajcie-cezarowi-to-co-nalezy-do-cezara-marine-le-pen-polemizuje-z-papiezem-franciszkiem/

Skip to content