Irlandia: Komunia tylko dla wybranych i zakaz chrztów. Abp Farrell wprowadza restrykcje

Nowy arcybiskup Dublina Dermot Farrell zdecydował o wydaniu kapłanom i wiernym jeszcze ostrzejszych wytycznych sanitarnych w związku z tzw. pandemią koronawirusa niż te, które wprowadziły władze Irlandii. Hierarcha m.in. zakazał księżom w jego diecezji prywatnego udzielania Komunii Świętej, chyba że w ramach pogrzebu lub wesela.

W oświadczeniu wydanym czwartek, 4 marca, Farrell dodał do już obowiązujących rządowych zakazów kultu własne obostrzenia. „W interesie zdrowia i bezpieczeństwa księża nie powinni ulegać prośbom o rozdawanie (!) Komunii Świętej przed lub po Mszy, w kościołach i poza nimi”, czytamy w dokumencie.

„Msze wyjazdowe są niedozwolone, ponieważ żadne zgromadzenia ludzi na zewnątrz lub w pomieszczeniach nie jest dozwolone. Komunię Świętą można rozdawać (!) w kościele tylko żałobnikom uczestniczącym we Mszy pogrzebowej, celebrującym Sakrament Małżeństwa oraz szafarzom, którzy umożliwiają odprawianie Mszy św. online”, napisał abp Farrell.

Wszelkie ustalenia dotyczące przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej lub bierzmowania muszą zaczekać, aż rząd irlandzki zadekretuje diecezji, że organizowanie takich wydarzeń jest „bezpieczne”.

Farrell nakazał także kapłanom sprawowanie sakramentu chrztu „tylko w wyjątkowych okolicznościach, czyli w niebezpieczeństwie śmierci”.

Jego dekret został skrytykowany przez niektóre katolickie media, a Catholic Arena opisała go jako „przygnębiające i demoralizujące oświadczenie skierowane do jego kurczącej się trzody… całkowita kapitulacja”.

Źródło: Źródło: LifeSiteNews.com, DoRzeczy.pl

TK

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2021-03-09)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Warto dopowiedzieć, że ten pan, fotografujący się chętnie w sweterku, a uchodzący za arcybiskupa Dublinu, wspiera „błogosławieństwa” par homoseksualnych (mówi, że chętnie błogosławiłby obrączki dla par homo, ale przyznaje sprytnie, że „nie chciałby tego robić publicznie”); jest jak najbardziej za wyświęcaniem kobiet – chociaż na chwilę obecną przebiegle wyraża to mówiąc, iż w tej kwestii „trudności związane z tradycją Kościoła muszą być przełamane”; chciałby wprowadzić „rozluźnienie celibatu”, i te de…

Takie oto kreatury są promowane przez Szkodnika w Watykanie i właśnie dzięki nim – tym kreaturom od góry do dołu – mamy to co mamy – totalny upadek Kościoła.

 


 

Skip to content