Aktualizacja strony została wstrzymana

W diecezji Lexington duchowni podpisują się pod deklaracją broniącą „młodzieży LGBT”

17 lutego w diecezji Lexington (wschodnie Kentucky) opublikowano deklarację poparcia dla „młodzieży LGBT”, której to sygnatariusze wzywają „ludzi dobrej woli, a zwłaszcza wiernych” do „pomocy, wsparcia, obrony młodzieży LGBT”. „Młodzież LGBT” ma być bardziej zagrożona próbami samobójczymi, bezdomnością i nękaniem…

Pod deklaracją podpisy złożyło już 50 duchownych. Wymowa tej deklaracja, jak podkreślają autorzy, idzie za przykładem danym przez biskupa Johna Stowe’a OFM Conv., a jej celem jest „udzielenie publicznego poparcia młodzieży LGBT w naszej diecezji, która boryka się z o wiele większym ryzykiem niż młodzież heteroseksualna”.

Dalej czytamy: „Katechizm Kościoła Katolickiego uczy, że osoby LGBT powinny być traktowane »z szacunkiem, współczuciem i delikatnością« oraz że »powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji«”. Sygnatariusze podkreślają także: „Wydajemy to oświadczenie, by ogłosić naszej społeczności LGBT, zwłaszcza naszej młodzieży, że my, jako wasi duszpasterze i duchowni, stoimy po waszej stronie, sprzeciwiamy się jakimkolwiek postaciom wymierzonej przeciwko wam przemocy, potępiamy nękanie i szkodliwą retorykę. Przyrzekamy szanować, bronić, wspierać i celebrować waszą godność czynem i słowem, jesteście bowiem ukochanymi członkami Kościoła i odzwierciedleniem Boga, który was stworzył, który kocha was bardziej, niż możecie to sobie wyobrazić i który jest po waszej stronie”.

W diecezji Lexington działa osobne „duszpasterstwo osób LGBT”. Rozwija się od czasu ataku terrorystycznego z roku 2016, kiedy to 29-letni Omar Mateen – muzułmanin deklarujący wsparcie dla Państwa Islamskiego – zaatakował klub dla homoseksualistów, zabijając 49 osób i raniąc 53. Mateen urodził się w Stanach Zjednoczonych, jego rodzice przybyli z Afganistanu.

Źródło: lex18.com

mat

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2021-03-05) | https://www.pch24.pl/w-diecezji-lexington-duchowni-podpisuja-sie-pod-deklaracja-broniaca-mlodziezy-lgbt,82463,i.html

Skip to content