Maski medyczne lub FFP2: Niebezpieczny koktajl chemiczny, przez płuca dostaje się do krwiobiegu.

Dyrektor naukowy Hamburg Environmental Institute prof. Michael Braungart powiedział:

Nawet jeśli runo masek wygląda jak papier, nadal jest wykonane z plastikowego polipropylenu. Poszczególne warstwy są utrzymywane razem za pomocą kleju oraz spoiw, stabilizatorów UV i przeciwutleniaczy.

Ponadto naukowcy z Hamburg Environmental Institute odkryli w maskach lotne węglowodory organiczne, z których większość pochodzi z Chin.

W niektórych modelach stwierdzono duże ilości formaldehydu (rakotwórczy konserwant) lub aniliny (rakotwórczy barwnik) oraz sztucznych aromatów, które mają maskować nieprzyjemny zapach chemiczny.

Maski chirurgiczne w kolorze niebieskim zawierają również barwnik i kobalt z metali ciężkich.

Każdy, kto nosi maski medyczne lub FFP2, wdycha niebezpieczny koktajl chemiczny, który jest wdychany przez płuca i dostaje się do krwiobiegu.

Ponadto maski zawierają mikroplastiki i mikrowłókna, które są również wchłaniane przez płuca, przyczepiają się do nich lub mogą stamtąd dalej migrować przez organizm.

Tłumaczenie Joanna Bleichart


[Źródło:] Umweltinstitut: FFP2-Masken sind „Sondermüll“ [„Sondermüll“ = odpady niebezpieczne]

Umweltinstitut: FFP2-Masken sind „Sondermüll“

Więcej w wiadomościach INFO-TWITTER, 13:00, 15:20, 16:30, 19:00, 20:00, 21:20. Przegląd wiadomości INFO-TWITTER w sobotę o godz. 20:00, 23:00 a w niedzielę o 14:00, 17:00, 20:00, 23:00 i w archiwum radia http://radiochrystusakrola.pl/podcast/

Za: Strona prof. Mirosława Dakowskiego (3.03.2021)

 


 

Słuchaj RADIA CHRYSTUSA KRÓLA

 


 

CZYTAJ:

 


 

Skip to content