Aktualizacja strony została wstrzymana

Duńczycy maja dość imigracji. Zapowiadają, że nie chcą przyjmować już żadnych azylantów

Premier Danii Mette Frederickson oznajmiła, iż celem jej rządu jest nieprzyjmowanie już więcej azylantów. Według niej imigracja zaczyna zagrażać jedności społecznej.

Frederiksen przemawiała na posiedzeniu Folketing – duńskiego parlamentu. Powiedziała, że jednym z celów jej rządów w polityce imigracyjnej będzie nieprzyjmowanie już więcej azylantów. Szefowa rządu ma jednak świadomość, iż tego celu nie da się spełnić.

– Nie możemy obiecać zerowej liczby osób ubiegających się o azyl, ale możemy przedstawić wizję, co robiliśmy również przed wyborami, a mianowicie, że chcemy nowego systemu azylowego, a potem zrobić, co w naszej mocy, aby go wprowadzić – mówiła Frederiksen.

– Musimy uważać, aby do naszego kraju nie przyjeżdżało zbyt wielu, bo inaczej nasza jedność może przestać istnieć. Ona już jest narażona – powiedziała. […]

Rzecznik ds. imigracji Partii Liberalnej Mads Fuglede zgodził się z oświadczeniami Tesfaye i dodał: „Gdybyśmy nie mieli imigracji z krajów muzułmańskich, nie mielibyśmy również problemów z integracją”. […]

Całość: Najwyższy Czas! (24 stycznia 2021)

Skip to content