Zaczyna się kult jednostki i lanie wazeliny. Portrety Bidena i Harris przy wejściu do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu

Napis „Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN!”, flagi USA i wielkoformatowe zdjęcia prezydenta elekta Joe Bidena oraz wiceprezydent Kamali Harris powieszono we wtorek przed wejściem do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Rzeczniczka prasowa marszałka województwa wielkopolskiego Anna Parzyńska-Paschke poinformowała w komunikacie, że „w przeddzień zaprzysiężenia Joe Bidena na 46. przywódcę Stanów Zjednoczonych, przy wejściu do Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, pojawiła się okolicznościowa ekspozycja, ukazująca wizerunki prezydenta elekta oraz przyszłej wiceprezydentki Kamali Harris w otoczeniu dwóch amerykańskich flag z życzeniami: Powodzenia, Panie Prezydencie BIDEN!”.

– Ekspozycja będzie zdobić urząd przez miesiąc – dodała rzeczniczka.

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak stwierdził , że prezydent USA jest najbardziej obserwowanym politykiem na świecie, a jego wizerunek silnie na ten świat oddziałuje.

– Nie jest obojętne, jaki jest ten wizerunek – czy to odpowiedzialny polityk, przywiązany do demokratycznych wartości, konsekwentnie stający w obronie praworządności i praw obywatelskich, czy zapatrzony w siebie narcyz, przeświadczony o swojej nieomylności i prawie do narzucania swojej woli wszystkim innym – zaznaczył Woźniak.

Marszałek podkreślił, że „z radością i nadzieją” wita inaugurację kadencji prezydenta Joe Bidena. – Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach – ocenił samorządowiec.

– My, w Wielkopolsce, bardzo cenimy sobie odpowiedzialność, poszanowanie wartości i przewidywalność w polityce, bo są one fundamentem bezpieczeństwa i rozwoju. Mam ogromną nadzieję, że prezydent Joe Biden i Kamala Harris jako wiceprezydentka, szczęśliwie dla Stanów Zjednoczonych i całego świata, poprowadzą swoją kadencję i dadzą dowody na to, że świat nie musi pogrążać się w otchłani populizmu, hejtu i chaosu – przyznał Woźniak. […]

Całość: Najwyższy Czas! (19 stycznia 2021)

Skip to content