Aktualizacja strony została wstrzymana

Kuriozum w Kanadzie. Hospicjum zostanie zlikwidowane, ponieważ… sprzeciwia się eutanazji

Hospicjum Delta w Kolumbii Brytyjskiej zwolni w przyszłym miesiącu wszystkich pracowników, ponieważ instytucja ta zostanie eksmitowana z budynku, w którym funkcjonuje. Powód? Sprzeciw wobec eutanazji.

Hospicjum Delta ma 10 łóżek. Obsługiwane jest przez Delta Hospice Society, organizację założoną w 1991 roku. Hospicjum znajduje się minutę jazdy od szpitala, w którym prowadzane są eutanazje.

W zeszłym roku Delta Hospice Society zostało poinformowane, że w lutym 2021 roku straci 1,5 miliona dolarów dofinansowania od Fraser Health Authority, publicznego organu opieki zdrowotnej w Kolumbii Brytyjskiej, a także zezwolenie na prowadzenie hospicjum z powodu odmowy oferowania „wspomaganego umierania”, kanadyjskiego terminu prawnego określającego eutanazję.

Eutanazja i wspomagane samobójstwo zostały zalegalizowane na szczeblu federalnym w Kanadzie w czerwcu 2016 r. Szpitale religijne nie są zmuszane do prowadzenia eutanazji, ale instytucje świeckie, takie jak Delta Hospice Society, nie mają takich praw do sprzeciwu sumienia.

Angelina Ireland, prezes Delta Hospice, powiedziała w czwartek CNA, że jej organizacja „została wyraźnie wystawiona jako przykład zniechęcający do sprzeciwu wobec rządowej dyrektywy”.

– Jeśli rząd każe ci coś zrobić, lepiej to zrób – poinformowała Ireland w rozmowie z CNA. – A jeśli tego nie zrobisz, po prostu zamkną cię i zniszczą stowarzyszenie, które zbudowałeś przez ostatnie 30 lat – dodała.

– Mamy tylko 10 łóżek. Nie mamy dużego znaczenia. Nie liczymy się – powiedziała Ireland.

Delta Hospice Society przegrało sprawę sądową, gdy próbowało zablokować członkostwo działaczom eutanazyjnym w organizacji. Jednak odwołują się i mają nadzieję, że kanadyjski Sąd Najwyższy zajmie się ich sprawą.

Sprawa hospicjum dotyczyła jego starań o zorganizowanie spotkania i głosowanie nad propozycjami zmian w jego konstytucji i regulaminie, które określiłyby jego chrześcijańską tożsamość i wykluczyły możliwość eutanazji oraz wspomaganego samobójstwa.

Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej orzekł w czerwcu, że hospicjum postąpiło nieprawidłowo, próbując określić swoją chrześcijańską tożsamość i wykluczyć eutanazję, ponieważ nie zatwierdzało bezkrytycznie nowych wniosków o członkostwo w 2020 roku.

Działania hospicjum zostały zakwestionowane przez trzech jego członków, Sharon Farrish, Christophera Pettypiece i Jamesa Levina, którzy opowiadają się za eutanazją.

I chociaż Delta Hospice wkrótce straci swój fizyczny budynek, Ireland powiedziała, że jej grupa będzie kontynuować działania promujące pokojową śmierć naturalną.

– Jesteśmy w stowarzyszeniem od 30 lat i przez ostatnie 10 z nich mieliśmy placówkę – powiedziała Ireland. – Więc teraz wrócimy do naszych korzeni, pójdziemy bezpośrednio do domów ludzi – dodała.

– Bez budynku nie przestajemy być stowarzyszeniem i nie przestajemy promować i wykonywać pracy, którą zawsze wykonywaliśmy – zaznaczyła Ireland.

– Jeśli ludzie wchodzą do placówek oferujących eutanazję i nie mogą od niej uciec, dom może być bezpieczniejszym miejscem, bezpieczniejszą przestrzenią dla wsparcia – podkreśliła Ireland sugerując, że teraz stowarzyszenie zajmie się opieką domową.

Źródło: DoRzeczy.pl, CatholicNewsAgnecy.com

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Piękny kraj,raj na ziemi,zamieszkały przez krwiożercze potwory
Ironia

„hospicjum postąpiło nieprawidłowo, próbując określić swoją chrześcijańską tożsamość” – czyli w Kanadzie taka wolność panuje, że nie mieli prawa do swoich poglądów?
anonim_galeon

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2021-01-19) | https://www.pch24.pl/kuriozum-w-kanadzie--hospicjum-zostanie-zlikwidowane--poniewaz----sprzeciwia-sie-eutanazji,81414,i.html

Skip to content