Uniwersytet Georgetown zmienia politykę uczelni finansując pro-aborcyjne szkolenie

Aktualizacja: 2007-09-26 12:00 am

Georgetown University, najstarsza katolicka uczelnia w Stanach Zjednoczonych, cały czas zarządzana przez ojców Jezuitów i posiadająca status uczelni katolickiej, zmieniła swoje wewnętrzne przepisy, umożliwiając wspieranie finansowe studentów pracujących dla ośrodków aborcyjnych.

O zmianie dotychczasowych przepisów i wizji uczelni, poinformował 7 września br. dziekan T. Alexander Aleinikoff w liście opublikowanym w studenckim piśmie wydawanym przez wydział prawa. Zmiana decyzji nastąpiła po akcji pro-aborcyjnej grupy Equal Justice Foundation, wspieranej i finansowanej przez uczelnię, kiedy to jednem z jej członków uczelnia odmówiła stypendium na okres praktyki w centrum aborcyjnym Planned Parenthood.

Studenckie pismo The Hoya informuje, iż Wydział Prawa nie będzie brał już pod uwagę misji uczelni w przyznawaniu funduszy i będzie “przyznawał je wszystkim studentom, którzy pracują w dziedzinach związanych z prawem, w organizacjach sfery publicznej i rządowej” – stwierdza dziakan Aleinikoff.

Daniel Hughes, prezydent uczelnianej organizacji pro-life, stwierdził, że decyzja ta pokazuje jasno, iż od tej chwili katolicki uniwersytet jawnie finansuje grupy wspierające aborcję i funduje stypendia studentom prawa szkolącym się w przemyśle aborcyjnym.

Archidiecezja Waszyngtonu nie podjęła się komentarza co do zaistniałej sytuacji. Mark Adkinson, rzecznik prasowy stwierdził jedynie, że Archidiecezja nie ma wpływu na działalność uczelni, która jest zarządzana przez Jezuitów.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=1219 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]