Sprofanowano katolickie groby. Z automatu potępiono… antysemityzm

Aktualizacja: 2020-12-29 2:34 pm

67 katolickich grobów zdewastowano w poniedziałek 28 grudnia w miejscowości Fontainebleau.(departament Seine-et-Marne). Nagrobki na miejskim cmentarzu pokryto swastykami. Minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin mówił o uczuciu „odrazy” i „hańbie”.

Poszło jednak o to, że pierwsze doniesienia spekulowały, że skoro pojawiły się swastyki, to pewnie chodziło o nagrobki żydowskie. Jednak zbezczeszczone mogiły były katolickie.

Wicemer Paryża Audrey Pulvar zdążyła jednak od razu potępić w mediach społecznościowych… „antysemityzm, na który nie ma miejsca”.

Pulvar może mieć problemy z rozumieniem tekstu, bo do swojego twitta dołączyła artykuł, w którym wyraźnie opisano o groby jakiej grupy wyznaniowej chodziło.

Dostało się jej za to od „hipokrytki”, a inni pisali: „potępia, komentuje, ale nawet nie wie, o co chodzi”. Pulvar jest z zawodu… dziennikarką.

Nie ma wątpliwości, że sprawcy celowo wybrali do aktu profanacji zmarłych chrześcijan.

Mieli „wybór”, bo cmentarz żydowski znajdował się w pobliżu. Kiedy okazało się, że chodziło o nagrobki z krzyżem, emocje natychmiast opadły, a socjalistka Pulvar zajęła się na Twitterze innymi sprawami.

 

Za: Najwyższy Czas! (29 grudnia 2020) -- [Org. tytuł: « Sprofanowano katolickie groby. Z automatu potępiono… antysemityzm»]
Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121537 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]