W Izraelu podpalono choinki pod kościołem katolickim i prawosławną cerkwią

Aktualizacja: 2020-12-28 12:18 pm

W mieście Sachnin w dystrykcie północnym Izraela podpalono dwie bożonarodzeniowe choinki. Jedna stała przy kościele katolickim, druga przy cerkwi. Policja wszczęła śledztwo po skargach duchowieństwa z tych kościołów.

Miejscowi chrześcijanie twierdzą, że były to akty o charakterze terrorystycznym. Choinki spłonęły we wczesnych godzinach porannych w sobotę 26 grudnia.

Chrześcijański radny Wadia Abu Nasser wezwał siły bezpieczeństwa i władze państwowe do potraktowania tego incydentu poważnie, jako ataku terrorystycznego.

– Konieczne jest doprowadzenie tych terrorystów przed sąd – dodał Abu Nasser.

Miejscowy deputowany Masud Ganaim, który mieszka w Sachnin stwierdził, że podpalenia choinek miało na celu spowodowanie podziałów między chrześcijańskimi i muzułmańskimi mieszkańcami miasta.

Policja obiecuje przeprowadzenie dokładnego śledztwa i ustalenie sprawców.

Źródło: Times of israel

Za: Najwyższy Czas! (28 grudnia 2020)

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121515 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]