Aktualizacja strony została wstrzymana

Biskup katolicki wraz z pastorem odprawili nabożeństwo w… knajpie

Biskup katolicki Heiner Wilmer i przewodniczący Rady Konfederacji Kościołów Ewangelickich Dolnej Saksonii Ralf Meister odprawili nabożeństwa knajpie. Film zamieścili w mediach społecznościowych.

Foto: Facebook Landeskirche Hannovers

Biskup Heiner Wilmer oraz przewodniczący Rady Konfederacji Kościołów Ewangelickich Dolnej Saksonii Ralf Meister spotkali się w knajpie w Hanowerze. W trakcie spotkania odprawili nabożeństwo.

Miejscem spotkania był bar w jadłodajni „Klickmuehle”. „Klickmuehle” jest tradycyjnym lokalem i miejscem spotkań kibiców drugoligowej drużyny Hannover 96.

Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych duchowni odczytali fragment ewangelii, odmówili modlitwę Ojcze Nasz i błogosławili widzów.

– Zmartwień jest pod dostatkiem – i tu w tej małej knajpie, i u Państwa w domach – powiedział biskup Wilmer i cytuje hit popularnego piosenkarza Petera Alexandra, w którym śpiewa on o tym, że „w małej knajpie na naszej ulicy jeszcze warto żyć i nikt cię nie pyta, co masz i kim jesteś”.

– Byśmy nie byli więźniami naszego strachu w czasach, w których tak wiele nas przeraża; w czasach, w których staliśmy się tak lękliwi – zaapelował biskup Meister.

Mottem nabożeństwa było „Dziecko pokoju jest przy nas”. Uroczystości towarzyszyły kolędy w wykonaniu śpiewaczki, której akompaniuje pianista.

Biskupi wyjaśnili, że celowo zdecydowali się odprawić nabożeństwo w tak nietypowym miejscu, bo także knajpa jest dla wielu ludzi „domem i rodzajem schronienia”. Chcieli również zwrócić uwagę na trudną sytuację branży gastronomicznej.

Źródło: Deutsche Welle

Za: Najwyższy Czas! (25 grudnia 2020) | https://nczas.com/2020/12/24/biskupi-odprawili-nabozenstwo-w-knajpie-video/ |Biskupi odprawili nabożeństwo w… knajpie [VIDEO]

Skip to content