YouTube rozpoczyna usuwanie filmów podważających wyniki wyborów w USA

Aktualizacja: 2020-12-12 5:23 pm

YouTube poinformował w środę, że w wyniku potwierdzenia wyników wyborów w wystarczającej liczbie stanów w USA, platforma zajmie się usuwaniem filmów, które podważają wynik amerykańskiego wyścigu prezydenckiego.

YouTube ogłosił w środę 9 grudnia, że w wyniku potwierdzenia wyników wyborów prezydenckich w wystarczającej liczbie stanów. Platforma zajmie się usuwaniem filmów, które podważają wyniki wyborów.

„Naszym głównym celem przed rozpoczęciem sezonu wyborczego było udostępnienie ludziom wiarygodnych informacji, a także ograniczenie zasięgu dezinformacji i usunięcie szkodliwych treści. Prace tutaj trwają i chcieliśmy zapewnić aktualizację” – czytamy w oświadczeniu.

YouTube przypomina, że wytyczne dla społeczności zabraniają spamowania, oszustw i innych zmanipulowanych materiałów, skoordynowanych operacji wywierania wpływu oraz wszelkich treści, które mają na celu podżeganie do przemocy. Od września platforma zamknęła ponad 8000 kanałów i tysiące filmów. Większość z nich (77%) przed osiągnięciem 1000 wyświetleń.

„Wystarczająca liczba stanów potwierdziła swoje wyniki wyborów, aby wyłonić prezydenta elekta. Biorąc to pod uwagę, zaczniemy usuwać wszelkie treści przesłane dzisiaj (9 grudnia lub kiedykolwiek później), które wprowadzają w błąd ludzi twierdząc, że powszechne oszustwa lub błędy zmieniły wynik wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku. Zaczniemy egzekwować tę politykę już dziś, a w nadchodzących tygodniach będziemy się rozwijać. Jak zawsze, wiadomości i komentarze na ten temat mogą pozostać w naszej witrynie, jeśli istnieje wystarczający kontekst edukacyjny, dokumentalny, naukowy lub artystyczny”.

„Chociaż tylko niewielka część łącznego czasu oglądania to treści związane z wyborami, YouTube nadal jest ważnym źródłem informacji o wyborach”. Według portalu średnio 88% filmów w 10 najlepszych wynikach wyszukiwania związanych z wyborami pochodziło z wiarygodnych źródeł wiadomości . Najczęściej oglądanymu kanałami i filmami były wytwory takich marek jak CBS i NBC.

Kresy.pl/YouTube

Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121219 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]