Koronaabsurdy w powietrzu. Pieluchy zamiast toalet w samolotach

Aktualizacja: 2020-12-12 4:52 pm

Pandemia koronawirusa zmieniła świat w ciągu kilku miesięcy. Słyszeliśmy już o wielu dziwnych sposobach na walkę z COVID-19, ale to co wymyśliły chińskie linie lotnicze plasuje się wysoko w czołówce absurdów. Jednym słowem – personel tamtejszych samolotów będzie miał przesr**e. O co właściwie chodzi?

Okazuje się, że Administracja Lotnictwa Cywilnego Chin (CAAC) podyktowała nowe wytyczne odnoszące się do najlepszych praktyk higienicznych jakie należy stosować, żeby obniżyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.

Jeden z punktów powoduje niemałe zdumienie.

Jak ustalił CNN, jednym z zaleceń jest noszenie przez personel lotniczy jednorazowych pieluch, żeby unikać korzystania z toalet.

„Zaleca się, aby członkowie personelu pokładowego nosili jednorazowe pieluchy i unikali korzystania z toalet, z wyjątkiem szczególnych okoliczności, aby uniknąć ryzyka infekcji” – czytamy.

Dziennikarz zauważa, że mimo, iż rada może wydawać się dziwna, to toaleta jest najbardziej narażającym na zakażenie miejscem w samolocie.

Obok tego absurdalnego przepisu jest cała reszta  banałów, czyli noszenie „masek medycznych, dwuwarstwowych jednorazowych rękawic medycznych, okularów, jednorazowych czapek, jednorazowej odzieży ochronnej i jednorazowych ochraniaczy na buty”.

Również linie lotnicze w innych krajach zwróciły uwagę na problem wysokiego ryzyka infekcji w toaletach.

Japońska ANA rozpoczęła prace nad bezdotykowymi drzwiami, a Boeing złożył wniosek o patent dotyczący „samooczyszczającej się toalety”. Światło UV miałoby zabijać 99,9 proc. patogenów w pomieszczeniu.

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121207 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]