Aktualizacja strony została wstrzymana

Kard. Müller: Nie wolno głosować na polityków, którzy popierają aborcję lub eutanazję

Jako katolicy nie możemy głosować na polityków, którzy popierają aborcję, eutanazję albo inne rzeczy przeciwne życiu. Życie jest darem Boga, życie każdego człowieka jest święte – mówi kard. Gehrard Müller.

Niemiecki purpurat, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, komentował w rozmowie z portalem LifeSiteNews.com gratulacje, jakie papież Franciszek przekazał Joe Bidenowi. W jego ocenie gratulacje były nieco przedwczesne, bo nikt jeszcze nie wie, kto w istocie zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Müller wyraził też nadzieję, że Franciszek w swojej rozmowie telefonicznej z Bidenem przypomniał, iż aborcja jest zamordowaniem niewinnego dziecka, które jest Bożym stworzeniem. – To bardzo ważne nie ze względów politycznych, ale ze względów moralnych i fundamentów naszej antropologii. Każdy otrzymał swoje życie od Boga i nikt nie ma prawa zabijać drugiego człowieka – wskazał hierarcha.

Joe Biden podaje się za wierzącego katolika; przyjmuje Komunię świętą i odmawia różaniec. Popiera jednak rozszerzenie możliwości mordowania dzieci nienarodzonych w Stanach Zjednoczonych oraz finansowanie z amerykańskiego budżetu działalności organizacji proaborcyjnych za oceanem.

W związku z jego poglądami na ochronę życia ludzkiego wielu amerykańskich biskupów wyraża poważne obiekcje co do łączności Bidena z Kościołem katolickim.

Przykładowo emerytowany arcybiskup Filadelfii, Charles Chaput, napisał na łamach prominentnego konserwatywnego magazynu „First Things”, że Joe Biden swoimi działaniami dowiódł, iż nie jest w pełnej komunii z Kościołem. „Wiele jego poczynań i słów wsparło lub utorowało drogę poważnemu złu moralnemu w życiu publicznym, przynosząc efekt w postaci zniszczenia życia milionów niewinnych” dzieci nienarodzonych, napisał. „Pan Biden powiedział, że zamierza podtrzymać taką samą politykę jako prezydent, a w związku z tym nie powinien przyjmować Komunii świętej” – dodał hierarcha.

W rozmowie telefonicznej z Bidenem, jak wynika z oficjalnego komunikatu sztabu wyborczego polityka, Franciszek mówił między innymi o zmianach klimatu oraz przyjmowaniu uchodźców. Według kard. Müllera są to kwestie drugorzędne, bo Kościół katolicki został założony przez Pana Jezusa Chrystusa po to, by mówić o Bogu, zbawieniu i życiu wiecznym.

Źródło: LifeSiteNews.com

Pach

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-12-12) |https://www.pch24.pl/kard–muller–nie-wolno-glosowac-na-politykow–ktorzy-popieraja-aborcje-lub-eutanazje,80574,i.html