Aktualizacja strony została wstrzymana

Prof. Simon wzywa do zamknięcia kościołów. Mówi o „religizmie” i „fanatyzmie religijnym”

Dolnośląski konsultant w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Krzysztof Simon był pytany w TVN24 o opinię na temat postulatu o zwiększenia ilości wiernych w kościołach. – W normalnym kraju by zamknęli kościoły, zamknęliby pogrzeby, zamknęliby wesela – stwierdził.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki prosił w liście skierowanym do premiera Mateusza Morawieckiego o zwiększenie limitu wiernych, którzy mogą brać udział w mszy św. Według obecnych przepisów w kościołach może w tej chwili przebywać 1 osoba na 15 m2. Hierarcha zasugerował limit 7m2 na osobą. Premier już zasugerował, że zmiany limitów przed Bożym Narodzeniem nie są planowane.

Prof. Simon w TVN24, pytany o ocenę tego postulatu przewodniczącego KEP, stwierdził, że „fanatyzm religijny” nie może „przeważać nad zdrowym rozsądkiem”.

Ja w ogóle jestem przeciwnikiem wszelkich uroczystości w zamkniętych pomieszczeniach. Ma być jak najbardziej rozrzedzone, może być symbolicznie, można się pomodlić w domu, przed telewizorem, można pójść pojedynczo, można stać przed kościołem – podkreślił Simon. – Taki religizm, jakby to określić, ten fanatyzm religijny nie może przeważać nad zdrowym rozsądkiem – dodawał, przestrzegając, że koronawirus szerzy się właśnie w zamkniętych pomieszczeniach.

Jak zaznaczył, są różne kościoły, niektóre dysponują wielką przestrzenią, w innych miejsca nie ma zbyt wiele.

Nie wiem, dlaczego w Polsce tego dotyczy wojna. W normalnym kraju by zamknęli kościoły, zamknęliby pogrzeby, tylko dorosłe osoby, zamknęliby wesela – oświadczył.

Prof. Krzysztof Simon, znany jest z wzywania do wybiórczego przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Wcześniej nie widział on jednak problemu z wychodzeniem ludzi na ulice w celu zamanifestowania sprzeciwu wobec orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego i jednocześnie… wzywał do zamknięcia cmentarzy, na których to wizyty nazwał „skrajnym niebezpieczeństwem”.

Z kolei 19 sierpnia prof. Simon osoby nienoszące maseczek określił mianem „dziczy”. – Wie pan, jaka jest główna przyczyna wzrostu zachorowań? Dzicz – tak to trzeba nazwać – agresywna dzicz, która nie przestrzega niczego. Msze, pogrzeby, wesela, duże zakłady pracy – mówił w rozmowie z wp.pl.

Źródło: TVN24, DoRzeczy.pl

TK

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Ten człowiek nie posiada realnej wiedzy. To nie jest żaden autorytet. Niedawno nazwał ludzi oszołomami i idiotami tylko dlatego, bo wyrazili swoje obiekcje dot. szczepionek. Boże chroń Polskę przed takimi ludźmi
Majk

Przestępuję próg kościoła…staję się fanatykiem religijnym. Wracam do domu, i modlę się do telewizora, jestem porządnym katolikiem. W dobrym egzorcyście już tylko nadzieja.
Freedom

Ten człowiek jest bezczelny bezkarnie codziennie obraża Polaków, to SKANDAL należy go pozwać do Sądu o odszkodowanie za obelżywe i nikczemne słowa pod katem Polaków.
temida

JAK NA RAZIE TO ZADNA PRZEPOWIEDNIA profesorka SIE NIE SPRAWDZA .JA PROPONUJE ABY TEN GOSCIU SIE ZAMKNAL W SWOIM GABINECIE I NIE OTWIERAL OTWORU GEBOWEGO.TAK BEDZIE LEPIEJ DLA WSZYSTKICH.
GREGOR

Lewak, który wykorzystuje pandemię do promocji swoich totalitarnych, antykatolickich poglądów.
Husarzowy

Zabierzcie, proszę, temu człowiekowi mikrofon, bo mu krzywdę robocie. Nie dość, że wystawia się na pośmiewisko, to jeszcze może go jakaś apopleksja trafić. Pozdrawiam wszystkich zrównoważonych.
Daddy

A co ze sklepami? Tam to jest dopiero…i jakoś nikt się tym nie przejmuje.
IB

„… koronawirus szerzy się właśnie w zamkniętych pomieszczeniach” Tzn.,że w szpitalach tez. Zamknąć szpitale
ax

To że jest profesorem to nie znaczy że jest mądry. Jego wypowiedzi o tym świadczą.
Stary

Skad u niego taka nienawisc do Polakow i kosciola…mozna sie tylko domyslac.Ja dzis chodzilam bez maski,mam dosc i astme tez mam i z trudem lapie powietrze pod ta szmata i to jest dzicz -lekarze,ktorzy nie chca mi wypisac zaswiadczenia,ze nie moge jej nosic.
hm

Widocznie marcowy docent, sam się zakopał swoimi absurdalnymi stwierdzeniami, jak w ogóle można kogoś takiego zapraszać do mediów. Trans inlteigentny facet, to cudne określenia trans inteligencji ukuł bloger Czarna Limuzyna z portalu Ekspedyt.
finka

Chory człowiek i może…..nic nie może. Takich powinno się ścigać z urzędu. W Afryce podobno jest zbyt mało koronowirusa, powinien tam pojechać by rozpętać „zdrową”, normalną, histeryczną „PANDEMIĘ”. Bil Gates na pewno by to docenił.
Marzena

A strajk kobiet wg profesora był bezpieczny
Wawa

Mengele też był „lekarzem i naukowcem”. Profilaktycznie bym zamknął tego osobnika. Ma tzw. bezobjawowe szaleństwo.
observer

A w marketach tłumy, których nikt nawet nie liczy …
Kolo

Klasyczny psychopata.
nikt

Simon to ewidentny socjopata nic dziwnego zatem, że niedługo zaszczepią nas czymś tam co rzekomo ma nas wyzwolić od pandemii. Tylko Simon jednak i jemu podobni tę pandemię widzi. Socjopata i paranoik.
Ren

Modelowy przykład degeneracji przedstawicieli tego zawodu. Niezdolność do rzeczowej dyskusji, chamstwo, brak kultury, rozdęte ego + buta wynikająca z zerowego poczucia odpowiedzialności za swoje decyzje nawet drastyczne zaniedbania uchodzą im płazem… Ale swoje lata już ma i jest coraz bliżej lekcji, że modlenie się do telewizora/TVN to błąd… choć pewnie myśli, że jest nieśmiertelny. „Nieomylni” tak mają.. ;
Niki

Cóż za bezczelna mowa nienawiści będąca wyrazem medycynizmu. A wydawało by się, że to kulturalny człowiek umiejący formułować swoje wypowiedzi w sposób nie naruszający dóbr osobistych ludzi wierzących. Jak widaćpozory mylą.
Adam

wielkim dorobkiem naukowym profesora jest praca ,,Badania nad wpływem nasion kwiatów Ziemowita Jesiennego na przebieg uszkodzenia wątroby u szczurów rasy Buffalo,, można się z profesorem nauk medycznych nie zgadzać, ale na wątrobach szczurów Buffalo się zna jak mało kto.
szpulas11

Sprawdziłam w oficjalnych danych w PZH, statystyki zachorowań i zgonów na covid i inne choroby i porównałam z poprzednimi latami. Człowiek kierujący się zdrowym rozsądkiem zobaczy, że mamy doczynienia z wielkim oszustwem. Prof. Simon nie sprawdzał oficjalnych danych z wielu krajów i podaje jedynie kłamstwa z telewizji. Panie profesorze, ja jestem co prawda jedynie mgr.inż zootechnikiem. Uczyłam się o zwierzątkach i ich chorobach, trochę genetyki, mikrobiologii i szczyptą biotechnologii. Jestem prostaczkiem w porównaniu do Pana Profesora. Ale jednak trochę wstyd dla Pana nie poczytać danych oficjalnych tylko opierać się na danych z czerwonych pasków na telewizorze oraz własnym strachu. Proszę zaufać Panu Bogu i od razu wróci Panu rozsądek. Jednak tytuły profesorskie nic nie pomogą jak ktoś w Boga nie wierzy…
Zagubiona owiec

To sklepy też zamknąć i wszystko zamknąć, i szpitale, bo to siedliska chorób… a najlepiej zabronić ludziom oddychać, bo przecież wirus rozprzestrzenia się drogą kropelkową. Himalaje hipokryzji to mało powiedziane. Diabeł szczeka, bo jest nie zadowolony, że znowu mu się nie udało.
Ja_katolik

Panie doktorze często chodzę do kościoła, nie tylko w niedzielę, to co się rzuca w oczy w kościele to przestrzeganie dystansu i stosowanie maseczek. Co do fanatyzmu to bliżej panu do fanatyzmu niż katolikom. Brakuje mi pańskiego głosu dotyczącego manifestacji politycznych środowisk liberalnych.
Sławomir Obuch

 


 

Kościoły zarażają, a protesty feministek nie? Antykatolicki odlot prof. Simona. ZOBACZ RAPORT PCh24

[youtube =8Ao8QTnk15I width=”600″]

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-12-09) | https://www.pch24.pl/prof–simon-wzywa-do-zamkniecia-kosciolow–mowi-o-religizmie-i-fanatyzmie-religijnym,80486,i.html#ixzz6gK9J8WNF