Brazylia. Zakonnica w finale Master Chef

Aktualizacja: 2020-12-5 2:11 pm

Awans do finału s. Lorayne Caroline Tinti wywalczyła przygotowując, po raz pierwszy w życiu, tiramisu i strogonow z krewetek. Po programie stwierdziła, że pomógł jej w tym Pan Bóg, do którego modliła się w czasie gotowania.

– „Wiele osób zauważyło, jak spokojna byłam przez cały odcinek – wyjaśniłam im, że to dlatego, że modliłam się, aby nasz Pan pomógł mi przez to przejść. To dodało mi pewności siebie” – mówiła zakonnica.

Siostra zaznacza, że kulinarnego bakcyla złapała w domu rodzinnym, gdzie gotowała babcia, mama i tata. Później pasję mogła rozwijać w domu misyjnym, pracując razem z innymi siostrami w piekarni.

Zaproszenie do programu zobaczyła w mediach społecznościowych. Dzięki pomocy współsióstr udało się jej przekonać matkę przełożoną do wydania zgody na udział. Dzięki temu, jak zaznacza s. Lorayne, mogła zaprezentować nie tylko swoje kulinarne zdolności, ale również projekty, jakie realizuje jej zgromadzenie.

– „Ponieważ ludzie nie znają życia zakonnego, wielu uważa, że ​​wszystko, co przyjemne, jest dla nas zakazane. Tymczasem powołanie zakonne można realizować wszędzie, połączenie gastronomii z wiarą i byciem w Kościele jest możliwe. Znane są historie biblijne, w których Jezus rozmnażał chleb i chodził na wesela” – mówi duchowna.

Teraz modli się o natchnienie, bo nie wie jeszcze, jakie danie przyrządzi w finale.

kak/ Catholics News Service, catholiccourier.com, stacja7.pl

Za: Fronda.pl (04.12.20)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Tak więc dla posoborowej zakonnicy celem jest zaistnienie medialne. Napierw “zobaczyła w mediach społecznościowych”, potem matka przełożona “wydała zgodę na udział” w programie kulinarnym (czytaj: z pewnością zachęciła a teraz kibicuje przed telewizorem), w czasie programu “modliła się aby przejść” przez etapy konkursu, a teraz “modli się o natchnienie jakie danie przyrządzi w finale”. Jak już wygra konkurs kulinarny, to dostanie “natchnienie” do następnego programu, jeszcze bardziej odważnego, jeszcze bardziej wyzwalającego, np. konkurs tańca na rurze. Tylko ciekawe od jakiego to “Boga” otrzymuje ona takie natchnienia…

 


 

 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=121037 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]