Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Rosja na jednej liście z terrorystami i Koreą Północną

Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA Mark Milley podczas wirtualnego forum obronnego postawił Rosję na równi z terrorystami, donosi agencja RIA Novosti.

„Rosja, Korea Północna, Iran, terroryści – wiele się dzieje i będzie się działo”.

Mark Alexander Milley

Przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA

Według niego są to wyzwania, z którymi Stany Zjednoczone muszą się liczyć.

To nie pierwszy raz, kiedy Pentagon wspomina o Rosji obok terrorystów. Trzy lata temu amerykaski generał Raymond Thomas oświadczył, że zagrożenie ze strony FR pozostaje jednym z najwyższych priorytetów dla Dowództwa Operacji Specjalnych USA.

Dowództwo Operacji Specjalnych USA określa poziom zagrożenia ze strony Rosji jako jeden z najwyższych, znajdujących się na jednej liście wraz z wyzwaniami ugrupowań ekstremistycznych i terrorystycznych. O tym, na początku maja 2017 r., w czasie przesłuchań w Kongresie powiedział generał Raymond Thomas, Szef Dowództwa Operacji Specjalnych USA.

„Zagrożenie ze strony wojujących organizacji ekstremistycznych pozostaje najwyższym priorytetem dla Dowództwa Operacji specjalnych USA, – powiedział amerykański generał. – Naszym drugim priorytetem z punktu widzenia narzędzi i poziomu oddziaływania jest wsparcie Dowództwa Europejskiego Stanów Zjednoczonych w przeciwdziałaniu rosyjskiej agresji w Europie”.

Jagiellonia.org

Za: Fronda.pl (05.12.20)

Skip to content