Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: hierarcha, który zostanie kardynałem, nie odmówi Joe Bidenowi udzielenia Komunii Świętej

Arcybiskup Wilton D. Gregory z Waszyngtonu nie zamierza odmówić udzielenia Komunii świętej proaborcyjnemu politykowi Joe Bidenowi. Hierarcha tłumaczy, że liczy na jego nawrócenie. 

Hierarcha, który ma zostać kardynałem i właśnie przebywa w Rzymie, wyraził przekonanie, że – zgodnie z sugestią papieża Franciszka – Kościół powinien dialogować. Odnosząc się do relacji z Bidenem, który najprawdopodobniej będzie prezydentem USA, stwierdził: Mam nadzieję na prawdziwy dialog, ponieważ uważam, że taka jest mantra papieża Franciszka: powinniśmy być Kościołem w dialogu, nawet z tymi, z którymi mamy poważne spory. 

Arcybiskup wyjaśnił, że Biden przyjmował bez ograniczeń Komunię świętą w ciągu ośmiu lat pełnienia funkcji wiceprezydenta w administracji Baracka Obamy i nie zamierza odstępować od tej praktyki.

Duchowny tłumaczył także, że katolicy znają Nauczanie Kościoła dotyczące świętości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Dlatego też – w jego opinii – nie spowoduje skandalu, jeśli udzieli Komunii świętej Bidenowi, który zaprzecza tej Nauce.

Abp Gregory zszokował także stwierdzeniem że udzielanie Komunii proaborcyjnemu politykowi jest nawet częścią „pasterskiego obowiązku”. – Ze swojej strony jako arcybiskup jestem zaangażowany i prowadzę z nim dialog, nawet w tych obszarach, w których oczywiście istnieją pewne różnice – wyjaśniał. Duchowny skrytykował „demonizację ludzi, z którymi się nie zgadzamy”, apelując, by skupić się na kwestii spornej, a nie na krytykowaniu samej osoby.

Joe Biden jako prezydent obiecał zniwelować całą politykę administracji Trumpa odnośnie aborcji. Chce przywrócić także finansowanie procederu uśmiercania dzieci poczętych zagranicą dzięki funduszom amerykańskich podatników. W kraju chciałby świadczenia usług aborcyjnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Jest też gorącym promotorem ideologii gender w Ameryce i na całym świecie.

Ani aborcja, ani też homoseksualizm czy rozwiązłość seksualna nie jest do zaakceptowania przez Kościół katolicki. Magisterium stanowi, że ​​aborcja jest zawsze zła, ponieważ zabija niewinną istotę ludzką. Z kolei akty homoseksualne są „wewnętrznie nieuporządkowane” i „w żadnym wypadku nie mogą być zaaprobowane”.

Kardynał Raymond Burke, były prefekt Sygnatury Apostolskiej, udzielił we wrześniu wywiadu, w którym odniósł się do postawy Bidena, mówiąc, że „katolik nie może popierać aborcji w jakimkolwiek kształcie lub formie, ponieważ jest to jeden z najcięższych grzechów przeciwko życiu ludzkiemu i zawsze był uważany za wewnętrznie zły”. Na kilka dni przed wyborami hierarcha potępił stanowisko Bidena dotyczące życia, małżeństwa i rodziny.

– Nie wyobrażam sobie, aby przedstawiał się jako pobożny katolik – mówił. – Ma doświadczenie, które niestety doskonale sprawdza się w propagowaniu ataku na niewinną obronę nienarodzonych… Nie ma też racji w kwestiach dotyczących małżeństwa i rodziny. Wielka ciemność w naszym narodzie pochodzi z masowej rzezi nienarodzonych, ataku na rodzinę, całej tej teorii gender, a teraz ataku na wolność religijną – wyjaśnił kard. Burke.

Natomiast arcybiskup Gregory kilkakrotnie wypowiadał się w sposób budzący poważne wątpliwości co zgodności słów z Nauczaniem katolickim. Na początku roku twierdził, że „godność człowieka” zaczyna się od urodzenia, a nie od poczęcia. „Narodziny to tylko pierwszy moment ludzkiej godności, która nigdy nie zostaje utracona podczas podróży życia” – stwierdził w mejlu wysłanym do agencji Associated Press.

W 2019 roku hierarcha, który ma zostać kardynałem, powiedział kobiecie udającej mężczyznę i twierdzącej, że jest „praktykującym katolikiem”, że jako osoba transseksualna należy do „serca” Kościoła i pasuje do „rodziny”.

W 2015 roku, po decyzji Sądu Najwyższego w sprawie legalizacji homoseksualnych „małżeństw”, Gregory powstrzymał się od potępienia orzeczenia, nazywając je „decyzją, która przyznaje uprawnienia cywilne niektórym osobom, które wcześniej nie mogły się o nie ubiegać. Nie rozwiązuje debaty moralnej, która ją poprzedziła i z pewnością będzie kontynuowana”.

W czasie lockdownu hierarcha trafił na pierwsze strony gazet za ostrą krytykę sanktuarium Jana Pawła II, które zezwoliło na wizytę Pierwszej Pary.

Z kolei w roku 2019, gdy abp Gregory odprawiał Mszę pogrzebową za spokój duszy proaborcyjnej dziennikarki Cokie Roberts, popierająca zarówno aborcję, jak i akty homoseksualne speaker Izby Reprezentantów Nancy Pelosi (D-CA) wygłosiła w katedrze w stolicy kraju mowę pochwalną na cześć zmarłej.

Arcybiskup Wilton Gregory, który został w zeszłym roku mianowany następcą kard. Wuerla, stał się znany w Atlancie ze wspierania ruchu LGBT. Został nawet oskarżony o bycie czynnym homoseksualistą przez nieżyjącego już Richarda Sipe’a prowadzącego szeroko zakrojone badania na temat skandali związanych z wykorzystywaniem seksualnym nieletnich i osób będących w podległości służbowej.

Wiele lat temu Gregory ściśle współpracował z McCarrickiem jako przewodniczący Konferencji Episkopatu Stanów Zjednoczonych w latach 1995-2005.

Papież, pomimo działań i wypowiedzi sprzecznych z Nauczaniem Kościoła, zdecydował się niedawno awansować arcybiskupa Waszyngtonu i uczynić go kardynałem.

Źródło: lifesitenews.com

AS

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Papież doskonale wiedział kogo wybiera, bo sam ma podobe poglądy jak ten przyszły kardynał, tylko mu nie wypada siędo nich tak wprost przyznać.
DNA

Biret kardynalski za zdradę Jezusa. Czy Abp Wilton D. Gregory skończy jak Judasz?
jan

Apostazja czyli wielkie odstępstwo trwa. Biada tym książętom Kościoła dostaną się w ręce Boga żywego.Dostaną stosowną nagrode.
Andrzej.

No, niechby potem został papieżem…..
baranek

Żałosny ten arcybiskup i przyszły kardynał. Komunia św. jako zachęta do nawrócenia… I takich ludzi dobiera sobie Franciszek do grona najbliższych współpracowników!
Jan

Tych wszystkich baranów – zwolenników dialogowania- wysłałbym z tygodniową misją dialogowania na ulice i uliczki miast i miasteczek w Arabii Saudyjskiej.
observer

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-11-25) | https://www.pch24.pl/usa–hierarcha–ktory-zostanie-kardynalem–nie-odmowi-joe-bidenowi-udzielenia-komunii-swietej,80156,i.html