Aktualizacja strony została wstrzymana

Szwecja: Zdemolowano kościół rzymskokatolicki

W Goeteborgu na południowym zachodzie Szwecji nieznany sprawca (lub sprawcy) zdemolował dzisiaj po południu rzymskokatolicki kościół pw. Chrystusa Króla. Akt wandalizmu potępił biskup Sztokholmu, incydent został zgłoszony na policję.

Zniszczony został ołtarz główny, z którego zrzucono meble, lichtarze, szaty liturgiczne oraz obrus. Wandale porozrzucali śpiewniki, a przy pomocy gaśnicy przeciwpożarowej próbowali zgasić świece, niszcząc wnętrze kaplicy, w której wspomina się zmarłych.

„Jestem zszokowany złością, jaka temu towarzyszyła. Mogę znieść, że ludzie nie lubią Kościoła katolickiego, ale okazywanie tego w taki sposób jest mocno niewłaściwe” – podkreślił w rozmowie z gazetą „Goeteborgs-Posten” ksiądz Tobias Unnerstal.

Całość: Nasz Dziennik (13 listopada 2020)

 

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Poza wzmianką w lokalnej szwedzkiej gazetce oraz wpisem na Facebooku, żadna agencja światowa nie przekazała dalej tej informacji, przynajmniej w pierwszym tysiącu informacji dnia. Gdybyśmy mieli do czynienia z wybiciem szyby w piwnicy jakiejś synagogi, to na baczność stawaliby prezydenci państw przepraszajac za „akty antysemityzmu”. Akty wandalizmu antychrześcijańskiego a tym bardziej antykatolicki bandytyzm nie są jednak interesującym materiałem dla żydowskich agencji medialnych.

 


 

.