Aktualizacja strony została wstrzymana

USA: Amerykańscy biskupi pogratulowali zwycięstwa Joe Bidenowi

Arcybiskup Jose Gomez z Los Angeles, przewodniczący Konferencji Biskupów USA pogratulował Joe Bidenowi zwycięstwa w wyborach prezydenckich oraz jednocześnie wezwał do dialogu i zawarcia „kompromisu dla wspólnego dobra”.

„Uznajemy, że Joseph R. Biden, Jr., otrzymał wystarczającą liczbę głosów, aby zostać wybranym 46. Prezydentem Stanów Zjednoczonych” – zadeklarował arcybiskup Gomez. „Gratulujemy panu Bidenowi i potwierdzamy, że jako drugi prezydent w historii Stanów Zjednoczonych, znalazł się w tym samym gronie co John F. Kennedy” – dodał.

W oświadczeniu Konferencji Episkopatu USA (USCCB) biskupi podziękowali Bogu „za łaskę wolności” i stwierdzili, że „teraz jest czas, aby nasi przywódcy spotkali się w duchu jedności i zaangażowali się w dialog i kompromis na rzecz wspólnego dobra”.

Arcybiskup Gomez powiedział: „Jako katolicy i Amerykanie, nasze priorytety i misja są jasne. Jesteśmy tutaj, aby podążać za Jezusem Chrystusem, dawać świadectwo o Jego miłości w naszym życiu i budować Jego Królestwo na ziemi (…) Katolicy mają szczególny obowiązek nieść pokój, promować braterstwo i wzajemne zaufanie oraz modlić się o odnowionego ducha prawdziwego patriotyzmu w naszym kraju”.

„Demokracja wymaga, abyśmy wszyscy zachowywali się jak ludzie cnoty i samodyscypliny. Wymaga, abyśmy szanowali swobodę wyrażania opinii i traktowali się nawzajem z miłością i uprzejmością, nawet jeśli moglibyśmy się głęboko nie zgadzać w naszych stanowiskach na temat prawa i porządku publicznego ” – czytamy.

W swoim oświadczeniu arcybiskup Gomez pogratulował również pro-aborcyjnej koleżance Biden, Kamali Harris, „która zostaje pierwszą kobietą wybraną na wiceprezydenta”.

Episkopat wielokrotnie chwalił działania Donalda Trumpa na polu ochrony wolności religijnej i za promowanie systemowych rozwiązań ograniczających aborcję oraz publiczny sposób jej finansowania. Trump zebrał również pochwały wśród obrońców życia za powołanie do Sądu Najwyższego sędzi Amy Coney Barrett. Jednak sądząc po przedwyborczych obietnicach i poglądach tandemu Biden-Harris, amerykański episkopat raczej nie będzie miał wielu powodów do zachwytu nad działaniami przyszłej administracji.

Źródło: ncregister.com
PR

[Wybrane wypowiedzi internautów pod w/w tekstem na stronie źródłowej:]

Wiernopoddańcza deklaracja nic wam nie da – Harris nie będzie się z wami cackać. Mogliście chociaż wytrzymać i milczeć, a nie opowiadać czego to wymaga od was tzw. demokracja, bo są ważniejsze powinności. A tak stanęliście w jednym szeregu z CNN i innymi gadzinówkami przeciwko Amerykanom. Wstyd i hańba.
Bondaree

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-11-08)

.