Kolejne kuriozalne oświadczenie CDC: osoby chore na koronawirusa mogą osobiście głosować

Aktualizacja: 2020-11-4 11:24 am

Amerykańska agencja Centra Kontroli i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention – CDC) przed wyborami prezydenckimi 2020 wydała kolejne kuriozalne oświadczenie dopuszczające “chorych na Covid-19” do osobistego głosowania w lokalach wyborczych.

W zaleceniach wydanych na dwa dni przed wyborami, CDC pisze m.in.: “Wyborcy mają prawo głosować osobiście bez względu na to czy są chorzy czy też są w kwaranatannie”. Dalej zamieszczone są wskazówki, aby zachować podstawowe środki sanitarne w postaci noszenia maseczki, utrzymywania dystansu i używania płynu dezynfekcyjnego przed głosowaniem. Głosujący powinni również “poinformować personel lokali wyborczych o tym, że są chorzy lub że są w kwarantannie”.

Informacja CDC pokazuje dobitnie, acz nie bezpośrednio, że tzw. pandemia koronawirusa jest polityczną manipulacją, a wiążące się z samą “chorobą” restrykcje nie mają żadnego uzasadnienia medycznego. Gdyby bowiem koronawirus był prawdziwie niebezpieczny społecznie, to główna agencja mająca dbać o zdrowie obywateli nigdy nie zaleciłaby osobistego udawania się chorych na jakąkolwiek zakaźną chorobę do skupisk ludzkich, jakimi na pewno w dniu głosowania są lokale wyborcze. Trudno nawet wyobrazić sobie aby CDC wydała podobne zalecania np. dla prątkujących chorych na gruźlicę, na dżumę czy na ospę prawdziwą. Wszystkich podejrzanych o którąś z tych chorób bezwzględnie poddaje się surowej izolacji, zaś w przypadku Covid-19 robi się kuriozalne wyjątki, jakby miałaby być groźna tylko dla określonych grup ludzi i tylko w określonym czasie, wyznaczonym przez czynniki polityczne.

W Polsce rząd wprowadza coraz bardziej surowe restrykcje w obliczu nasilającej się corocznej grypy, którą – między innymi w wyniku intensyfikacji testowania – zalicza się w tym roku do “koronawirusa”. Jednocześnie wydaje się absolutnie sprzeczne z logiką i medycznymi podstawami przepisy pokazujące, że niektóre grupy ludzi nie muszą być poddawane kwarantannie, bo wykonują ten czy inny zawód bądź są pożyteczni dla systemu propagandy (np. dziennikarze). Więcej wyjątków Straży Granicznej RP: “Kogo koronawirus NIE atakuje? Ważna informacja rządowa.

Oprac. www.bibula.com
2020-11-03

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie CDC (Nov. 1, 2020) | Tips for Voters to Reduce Spread of COVID-19
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=120179 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]