Aktualizacja strony została wstrzymana

Kolejne kuriozalne oświadczenie CDC: osoby chore na koronawirusa mogą osobiście głosować

Amerykańska agencja Centra Kontroli i Prewencji Chorób (Centers for Disease Control and Prevention – CDC) przed wyborami prezydenckimi 2020 wydała kolejne kuriozalne oświadczenie dopuszczające „chorych na Covid-19” do osobistego głosowania w lokalach wyborczych.

W zaleceniach wydanych na dwa dni przed wyborami, CDC pisze m.in.: „Wyborcy mają prawo głosować osobiście bez względu na to czy są chorzy czy też są w kwaranatannie”. Dalej zamieszczone są wskazówki, aby zachować podstawowe środki sanitarne w postaci noszenia maseczki, utrzymywania dystansu i używania płynu dezynfekcyjnego przed głosowaniem. Głosujący powinni również „poinformować personel lokali wyborczych o tym, że są chorzy lub że są w kwarantannie”.

Informacja CDC pokazuje dobitnie, acz nie bezpośrednio, że tzw. pandemia koronawirusa jest polityczną manipulacją, a wiążące się z samą „chorobą” restrykcje nie mają żadnego uzasadnienia medycznego. Gdyby bowiem koronawirus był prawdziwie niebezpieczny społecznie, to główna agencja mająca dbać o zdrowie obywateli nigdy nie zaleciłaby osobistego udawania się chorych na jakąkolwiek zakaźną chorobę do skupisk ludzkich, jakimi na pewno w dniu głosowania są lokale wyborcze. Trudno nawet wyobrazić sobie aby CDC wydała podobne zalecania np. dla prątkujących chorych na gruźlicę, na dżumę czy na ospę prawdziwą. Wszystkich podejrzanych o którąś z tych chorób bezwzględnie poddaje się surowej izolacji, zaś w przypadku Covid-19 robi się kuriozalne wyjątki, jakby miałaby być groźna tylko dla określonych grup ludzi i tylko w określonym czasie, wyznaczonym przez czynniki polityczne.

W Polsce rząd wprowadza coraz bardziej surowe restrykcje w obliczu nasilającej się corocznej grypy, którą – między innymi w wyniku intensyfikacji testowania – zalicza się w tym roku do „koronawirusa”. Jednocześnie wydaje się absolutnie sprzeczne z logiką i medycznymi podstawami przepisy pokazujące, że niektóre grupy ludzi nie muszą być poddawane kwarantannie, bo wykonują ten czy inny zawód bądź są pożyteczni dla systemu propagandy (np. dziennikarze). Więcej wyjątków Straży Granicznej RP: „Kogo koronawirus NIE atakuje? Ważna informacja rządowa.

Oprac. www.bibula.com
2020-11-03

Opracowanie: WWW.BIBULA.COM na podstawie: CDC (Nov. 1, 2020) | https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/daily-life-coping/going-out/voting-tips.html | Tips for Voters to Reduce Spread of COVID-19

Skip to content