Aktualizacja strony została wstrzymana

Prof. Simon: Proaborcyjne protesty nie powodują zagrożenia epidemiologicznego, Wszystkich Świętych owszem

Zdaniem prof. Krzysztofa Simona, odwiedziny cmentarzy w dniu Wszystkich Świętych generują duże zagrożenie epidemiologiczne. Ekspert ma odmienne zdanie w kwestii proaborcyjnych protestów, które odbywają się od czwartku na ulicach polskich miast. „(…) to nie jest jakieś wielkie zagrożenie koronawirusem” – deklaruje.

Demonstracje w maskach i w odległości na powietrzu to nie jest jakieś wielkie zagrożenie koronawirusem – ocenił w rozmowie z „Dziennikiem gazetą Prawną” profesor Krzysztof Simon, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ten sam ekspert, na początku października twierdził, że wielkie zagrożenie epidemiologiczne będą generowały odwiedziny cmentarzy na Wszystkich Świętych.

„Odwiedzanie cmentarzy 1 listopada jest w tym roku niemożliwe” – deklarował prof. Simon w rozmowie z „Gazetą Wrocławską”. „Ten tłok będzie zabójczy, tłumy przy wejściu, to jakiś absurd” – dodawał.

„Oczywiście zmarłym należy się szacunek, sam mam bliskie osoby na cmentarzach. Ale można je odwiedzić w innym terminie” – deklarował profesor Simon.

Zdanie eksperta na temat proaborcyjnych protestów jest odmienne. „Demonstracje w maskach i w odległości na powietrzu to nie jest jakieś wielkie zagrożenie koronawirusem” – zadeklarował w rozmowie z DGP.

Na czwartkowym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny obradujący w pełnym składzie uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dopuszczające tzw. aborcję eugeniczną.

Zgodnie z wyrokiem, od którego zdania odrębne złożyli sędziowie Piotr Pszczółkowski i Leon Kieres, niezgodny z konstytucją jest artykuł ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, który dopuszczał aborcję w wypadku podejrzenia ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby nienarodzonego dziecka.

Wyrok Trybunału wywołał protesty środowisk proaborcyjnych.

gazetawroclawska.pl / gazetaprawna.pl / Kresy.pl

Za: Kresy.pl (28 października 2020)

 


 

KOMENTARZ BIBUŁY: Jako żywo to wszystko co dzieje się teraz w Polsce, przypomina sytuację sprzed miesiąca-dwóch-trzech w Stanach Zjednoczonych, gdy tzw. autorytety medyczne z lekarzem (nie doktorem i nie profesorem) Antonim Fauci na czele mówili niemal to samo: protesty anarchistów i rasistów BLM są w porządku, lecz inne oczywiście – nie, bo „rozprzestrzeniają wirusa”. Tenże Fauci wzywał również do całkowitego zaprzestania udzielania Komunii św., bo to również miało „roznosić koronawirusa”.

Brednie prof. Simona – który powinien być suspendowany w praktyce lekarskiej za to co od miesięcy wygłasza – zmierzają w tym samym kierunku: pełne krzyków protesty lewicowców, aborcjonistów, anarchistów, terrorystów i neo-nazistów (przecież posługują się oni są staronordyckim symbolem Sig, czyli SS-mańską błyskawicą), odporne są na rozprzestrzenianie się wirusów, lecz spokojne kładzenie świeczek na cmentarzach stwarza zagrożenie.

 


 

Skip to content