Fauci wzywa do zaprzestania udzielania Komunii św.

Aktualizacja: 2020-05-28 10:08 pm

Anthony Fauci, doradca prezydenta Trumpa do spraw zdrowia publicznego, wezwał chrześcijan przyjmujących Komunię, aby “wstrzymali się” z tą praktyką, uważając, że przyczynia się ona do rozprzestrzenia koronawirusa.

Fauci, w wywiadzie opublikowanym na łamach pisma America, wydawanego przez Jezuitów, powiedział, że “kościoły powinny ograniczać liczbę ludzi, tak aby nie siedzieli obok siebie, a wierni powinni nosić maski”. Powiedział też, że powinno unikać się śpiewania gdyż i to rzekomo roznosi wirusa.

Jeśli chodzi o udzielanie i przyjmowanie Komunii, Fauci uważa, że nie istnieje żaden bezpieczny sposób i należy aż do odwołania porzucić tę praktykę. “Mówię to jako katolik, że jest to ryzykowne ” – stwierdził Fauci.

Anthony Fauci jest wieloletnim dyrektorem Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID) i doradcą kolejnych prezydentów USA. Ma wielki wpływ na politykę zdrowotną w Stanach Zjednoczonych, a podczas tzw. pandemii koronawirusa wypowiadał się wielokrotnie zmieniając narrację, często zaprzeczając swoim własnym słowom sprzed kilku dni. Jest on w dużym stopniu odpowiedzialny za przyjęcie niewłaściwego modelu rozwoju pandemii, z wielokrotnie wyolbrzymioną liczbą potencjalnych ofiar, co poskutkowało np. zamknięciem gospodarczym kraju doprowadzając do nieznanego w historii bezrobocia (obecnie 42 miliony Amerykanów jest bez pracy).

Fauci jest lekarzem, nie posiada doktoratu i nie jest profesorem, lecz jednocześnie pełni wiele kluczowych funkcji w licznych organizacjach medycznych. Niedługo po studiach, w wieku 28 lat zaczął pracować dla politycznej organizacji rządowej, Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH), zrzeszającej kilkadziesiąt najważniejszych narodowych organizacji należących do Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej. Już w sześć lat później został dyrektorem jednej z sekcji i z czasem piął się jeszcze wyżej, zdobywając niemal dyktatorską władzę. Dyrektorem NIAID jest nieprzerwanie od 1984 roku. Jak twierdzą lekarze-praktycy “nie widział on pacjenta od 20 lat” i jego kompetencje jako lekarza są ograniczone. Fauci stał się sławny biorąc udział w badaniach nad AIDS/HIV i opracowując strategię leczniczą dla chorych. Choroba określana dzisiaj jako AIDS pierwotnie nosiła nazwę GRID (Gay-related immune deficiency), w sposób precyzyjny odzwierciedlająca źródło choroby, głównych zakażonych i najwięcej ofiar pochodzących ze środowisk gejowskich. Polityczna poprawność doprowadziła do zmiany nazwy. Tzw. “walka z AIDS” stała się politycznym narzędziem sterowania funduszami na badania naukowe.  Tylko w Stanach Zjednoczonych corocznie wydaje się ponad 30 miliardów dolarów na “walkę z AIDS/HIV”.

Jakkolwiek Fauci wzywa do wstrzymania (czytaj: zakazu rządowego) praktyki udzielania Komunii, przemawiając “jako katolik”, po raz kolejny wprowadza on wszystkich w błąd. Fauci, jakkolwiek wychowany w rodzinie katolickiej, porzucił jednak religię katolicką i deklaruje się dzisiaj jako “humanista”.

Wypowiedź i wezwanie Fauciego do “porzucenia praktyk” udzielania Komunii Świętej jest skierowana głównie przeciwko Kościołowi katolickiemu i katolikom, bowiem jedynie w jednym, świętym, powszechnym Kościele katolickim Komunia Święta jest uobecnieniem Ofiary Jezusa Chrystusa i nie występuje w zborach protestanckich.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie America (May 27, 2020)
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=114497 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]