Aktualizacja strony została wstrzymana

Gmina Żydowska w Warszawie popiera protesty aborcjonistów

– Rozumiemy rozgoryczenie kobiet w Polsce, wśród których są członkinie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, związane z pozbawieniem ich możliwości decydowania o swoim życiu i zdrowiu, a także życiu ich rodzin – czytamy w oświadczeniu Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie.

– To przykre i bolesne, że dzisiaj kobiety i wspierający je mężczyźni zmuszeni są bronić swoich praw na ulicach Warszawy i całej Polski w niebezpiecznym dla ich zdrowia i życia czasie pandemii koronawirusa. Zgadzamy się z protestującymi, że kobiety mają prawo decydować o sobie i godnie żyć – napisano dalej.

W oświadczeniu nie odniesiono się do przesłanki eugenicznej ani do konkretnych przypadków, jakie są zawarte w ustawie. Wszystko wydaje się więc wskazywać na to, że oświadczeniu ma charakter polityczny i ideologiczny.

mp/portal tvp info

Za: Fronda.pl (27.10.20)

 


 

Żydzi wspierają przemarsze wściekłych w Polsce. „Zgadzamy się z protestującymi”

Żydowska Gmina Wyznaniowa w Warszawie nie omieszkała wydać oświadczenia w związku z falą chamstwa tłoczącego się na polskich ulicach. Żydzi wsparli strajk wściekłych.

„Rozumiemy rozgoryczenie kobiet w Polsce, wśród których są członkinie Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, związane z pozbawieniem ich możliwości decydowania o swoim życiu i zdrowiu, a także życiu ich rodzin” – czytamy.

Przedstawiciele Gminy ubolewali, że w dobie mniemanej pandemii feministki i feminiści są zmuszani do wymarszu na ulice, na których to skandują wulgarne hasła i niszczą zabytki.

„To przykre i bolesne, że dzisiaj kobiety i wspierający je mężczyźni zmuszeni są bronić swoich praw na ulicach Warszawy i całej Polski w niebezpiecznym dla ich zdrowia i życia czasie pandemii koronawirusa” – ubolewali Żydzi.

„Zgadzamy się z protestującymi, że kobiety mają prawo decydować o sobie i godnie żyć” – czytamy dalej.

Oświadczenie podpisał zarząd Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie: Leszek Piszewski, Anna Bakuła-Wasilewska, Anna Dodziuk van Kooten, Elżbieta Magenheim oraz Grażyna Majer.

Źródło: warszawa.jewish.org.pl

Za: Najwyższy Czas! (27 października 2020)

 


 

Żenujące! Środowiska polskich żydów i muzułmanów poparły protesty zwolenników aborcji eugenicznej

Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie oraz Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej poparły feministyczne protesty w obronie przepisów umożliwiających zabijanie chorych dzieci w prenatalnej fazie rozwoju.

„Zgadzamy się z protestującymi, że kobiety mają prawo decydować o sobie i godnie żyć” – stwierdza Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie w oświadczeniu opublikowanym na swojej stronie internetowej.

Niejako wtóruje jej Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej, który na Facebooku deklaruje, że „z całą mocą i odpowiedzialnością popiera Ogólnopolski Strajk Kobiet”. „Dziewczyny walczcie!” – dodaje.

Jeśli więc ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, to teraz widzi jednoznacznie, że tylko nauczanie Kościoła katolickiego bezwarunkowo broni godności każdej osoby ludzkiej i staje w obronie ludzkiego życia bez względu na choroby.

Źródło: tvp.info / wpolityce.pl

MWł

Za: PoloniaChristiana – pch24.pl (2020-10-30)

 


 

Skip to content