W Irlandii odprawianie Mszy z udziałem wiernych zagrożone więzieniem?

Irlandzkie obostrzenia związane z koronawirusem mogą doprowadzić do więzienia dla księży odprawiających Msze z udziałem ludu– ostrzega konserwatywny Iona Institute. To  konsekwencje przepisów wprowadzonych 22 października.

Zgodnie z przyjętą poprawką do Aktu Zdrowotnego z 1947 roku, dopuszczalne są jedynie wydarzenia na wolnym powietrzu – pod warunkiem, że udział w nich wezmą osoby z maksymalnie 2 miejsc zamieszkania. Wśród zakazanych wydarzeń znajdują się zebrania religijne. Wyjątek stanowią pogrzeby (pod warunkiem obecności maksymalnie 25 osób oraz księdza).

Za przestępstwo przeciwko tym przepisom grozi grzywna w wysokości maksimum 2500 euro (ponad 10 000 złotych), uwięzienie na 6 miesięcy lub obydwie te kary łącznie. Minister zdrowia Stephen Donelly stwierdził, że nie istnieje możliwość nakładania kar na księży, co – jak zauważa Life Site News – wskazuje na… jego nieznajomość przepisów.

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Za: PoloniaChristiana - pch24.pl (2020-10-27) | https://www.pch24.pl/w-irlandii-odprawianie-mszy-z-udzialem-wiernych-zagrozone-wiezieniem--katolicy-oburzeni,79423,i.html

Skip to content