W Irlandii odprawianie Mszy z udziałem wiernych zagrożone więzieniem?

Aktualizacja: 2020-10-27 10:13 am

Irlandzkie obostrzenia związane z koronawirusem mogą doprowadzić do więzienia dla księży odprawiających Msze z udziałem ludu– ostrzega konserwatywny Iona Institute. To  konsekwencje przepisów wprowadzonych 22 października.

Zgodnie z przyjętą poprawką do Aktu Zdrowotnego z 1947 roku, dopuszczalne są jedynie wydarzenia na wolnym powietrzu – pod warunkiem, że udział w nich wezmą osoby z maksymalnie 2 miejsc zamieszkania. Wśród zakazanych wydarzeń znajdują się zebrania religijne. Wyjątek stanowią pogrzeby (pod warunkiem obecności maksymalnie 25 osób oraz księdza).

Za przestępstwo przeciwko tym przepisom grozi grzywna w wysokości maksimum 2500 euro (ponad 10 000 złotych), uwięzienie na 6 miesięcy lub obydwie te kary łącznie. Minister zdrowia Stephen Donelly stwierdził, że nie istnieje możliwość nakładania kar na księży, co – jak zauważa Life Site News – wskazuje na… jego nieznajomość przepisów.

Źródło: lifesitenews.com

mjend

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119792 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]