Ile jest warte zwycięstwo Donalda Trumpa? JP Morgan policzył gospodarcze skutki wyborów w USA

Aktualizacja: 2020-10-27 10:14 am

Wybory powszechne w USA odbędą się już 3 listopada, a wybór prezydenta przez Kolegium Elektorów już 14 grudnia. Cały świat z zapartym tchem śledzi sytuację polityczną w Stanach, a eksperci próbują ocenić, który z kandydatów ma lepszy pakiet dla biznesu. Według JP Morgan, jednego z największych holdingów finansowych na świecie, lepiej by było, gdyby wygrał Trump.

Analitycy banku JP Morgan twierdzą, że indeks S&P 500 urośnie nawet do poziomu 3900 punktów (to o blisko 15 proc. powyżej dzisiejszego poziomu) jeśli wybory prezydenckie w USA wygra Donald Trump.

Zwycięstwo Donalda Trumpa ma być stymulujące szczególnie dla spółek z sektora energetycznego i bankowego.

Według analiz JP Morgan, o ile zwycięstwo Trumpa dobrze wpłynie na giełdę, to zwycięstwo Joego Bidena w najlepszym wypadku wpłynie „neutralnie”.

Jeszcze mniej optymistyczni, co do wpływu wygranej Bidena na biznes, są przedstawiciele dużych interesów spoza sektora bankowego.

Całość: Najwyższy Czas! (27 października 2020)

 


 

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=119786 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]