Aktualizacja strony została wstrzymana

Kolejny kuriozalny apel Prymasa Polski wobec agresji środowisk anarchistycznych: „nie przekraczajMY granic”…

Wobec agresji środowisk lewicowych, anarchistycznych, pro-aborcyjnych i aktów przemocy z ich strony, Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak wydał apel, w którym mówi: „Nie przekraczajmy granic, nie pogłębiajmy podziałów”.

Należy zapytać arcybiskupa, który po raz kolejny wydaje kuriozalne apele skierowane nie wiadomo do kogo: czy to co dzieje się obecnie na ulicach, czy satanistyczne akty niszczenia kościołów, czy przerywanie Mszy i inne akty bezprawia, są spowodowane jakąś na równi prowadzoną wojną, czy jest inaczej – jedynie jedna strona jest pełna agresji, a druga – czyli polscy katolicy – są jej ofiarami?

Wydaje się, że niestety arcybiskup Polak tę wojnę i akty szału rewolucjonistów dostrzega jako jakieś wewnętrzne swary, gdyż woła o „wzajemy szacunek”, „abyśMY nie przekraczali granic”, „nie powodujMY podziałów, nie przyczyniajMY się do tego, aby były one większe”, czy „bądźMY za siebie nawzajem odpowiedzialni”.

NIE i jeszcze raz NIE na tego rodzaju insynuacje i nieodpowiedzialne apele ze strony Prymasa Polski. To nie  polscy katolicy napadają na kościoły, to nie polscy katolicy lżą księży, przerywają nabożeństwa, niszczą mienie, urządzają bójki. Czyni to tylko jedna ze „stron”, czynią to rozjuszone lewicowe środowiska, zatem apelowi Prymasa brakuje nie tylko wyważenia, lecz apel jest stronniczy i wręcz jest policzkiem wymierzonym polskim katolikom.

Polscy katolicy zasługują na prawdziwych, broniących Kościoła i wiernych pasterzy. Niestety, posoborowy Kościół jedynie co jest w stanie ofiarować to atrapy przywódców, na dodatek przychylnych wrogom Kościoła.

Prymas apeluje o wzajemny szacunek i nie pogłębianie podziałów

O szacunek dla świątyń i siebie nawzajem apeluje Prymas Polski abp Wojciech Polak w odpowiedzi na trwające w Polsce od kilku dni protesty. „Nie przekraczajmy granic, nie pogłębiajmy podziałów” – mówi.

W krótkim nagraniu abp Wojciech Polak prosi o uspokojenie nastrojów i nie eskalowanie konfliktu, zwłaszcza teraz, w czasie pandemii, kiedy tak bardzo potrzeba międzypokoleniowej i narodowej solidarności oraz jedności.

„Przeżywamy trudny czas, w którym wielu choruje, wielu cierpi, w którym śmierć dotyka naszych rodzin i wspólnot. Ostatnie dni przyniosły nam liczne protesty społeczne. Są one wyrażane niekiedy w sposób bardzo gwałtowny, zdecydowany, ostry, raniący innych. Bardzo proszę o wzajemny szacunek, o to byśmy nie przekraczali granic, o szacunek dla miejsc świętych, dla naszych świątyń. Bardzo proszę, by były one miejscem pojednania” – mówi abp Wojciech Polak.

„Nie powodujmy podziałów, nie przyczyniajmy się do tego, by były one jeszcze głębsze. Niech wszystkim nam zależy na jedności i pokoju. Bądźmy za siebie nawzajem odpowiedzialni” – apeluje na koniec Prymas Polski.

Źródło apelu: prymaspolski.pl

Oprac. www.bibula.com
2020-10-26

 


 

Skip to content